Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу підтвердив намір ЄС схвалити на саміті 22 листопада План дій для України щодо встановлення безвізового режиму.
"Україна є ключовим партнером для ЄС і важливим регіональним гравцем. Амбіційний порядок денний цього саміту відображає динаміку наших відносин. Я радий, що ми можемо анонсувати План дій щодо встановлення безвізового режиму для України, і що буде підписаний протокол, який дає Україні доступ до програмами ЄС ", - сказав Баррозу, анонсуючи майбутній саміт Україна-ЄС. Про це йдеться в коментарі європейської сторони до саміту, поширеній напередодні події.
За словами президента Єврокомісії, це - "два конкретні приклади продовження зближення ЄС з Україною". У поясненнях Європейської комісії до саміту наголошується, що під час заходу "лідери будуть обговорювати наступні кроки щодо візового діалогу, переслідуючи мету встановити безвізовий режим для короткострокового перебування в довгостроковій перспективі".
Баррозу зазначив, що під час майбутнього саміту сторони мають намір проаналізувати прогрес у переговорах України-ЄС щодо угоди про Асоціацію, які "ми завершимо якомога швидше".
"Ми підкреслимо необхідність поглибити процес реформ, зокрема, у сфері верховенства права, бізнесу та інвестиційного клімату", - сказав він.
У свою чергу президент Ради ЄС Герман ван Ромпей підкреслив, що цей саміт є першим після обрання президентом України Віктора Януковича, але це буде його четвертою зустріччю з українським лідером за цей рік.
"Реформа в Україні і двосторонні відносини Україна-ЄС будуть основними питаннями порядку денного. Ми будемо вітати позитивні кроки, зроблені Україною, зокрема, в економічній та енергетичній сферах. Ми чекаємо, що українські лідери посилять реформування в цих сферах, так само як і щодо поваги прав людини, верховенства права і демократичних принципів", - підкреслив він.
У повідомленні Єврокомісії зазначається, що під час саміту лідери ЄС закличуть Україну надати новий стимул реформаторським зусиллям, зокрема, щодо консолідації прав людини, демократичних принципів і верховенства права. Вони закличуть Україну до подальшого прогресу у сфері поліпшення бізнес-та інвестиційного клімату, зокрема, у сфері боротьби з корупцією. Вони також будуть вітати реформи в макроекономічній сфері, висловлять очікування щодо вступу України до Енергетичного співтовариства, зроблять огляд прогресу щодо імплементації Меморандуму про взаєморозуміння в енергетичній співпраці, так само як і процес модернізації української газотранспортної системи.
Крім того, саміт надасть сторонам можливість обговорити відносини Україна-ЄС, включаючи прогрес у переговорах щодо Угоди про асоціацію. Буде також здійснено огляд порядку денного реформ, включаючи захист прав людини, свободи слова, демократичних принципів і верховенства права. Порядок денний саміту також буде включати питання секторального співробітництва в таких сферах, як енергетика, транспорт, юстиція та безпека.
Коментарі
14