Європейці втомилися від зависання та невизначеності України у відносинах з Європейським союзом. Вони чекають конкретики від української влади.
Про це розповів під час прес-конференції директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
"Головний "меседж" для української влади Штефана Фюле та литовського президента Далі Грибаускайте на зустрічі з Віктором Януковичем - це досить риторики, потрібна конкретика. Дійсно, є певна втома від невизначеності у відносинах між Європейським Союзом і Україною. У певному зависанні України на європейському векторі й у цілому по зовнішньополітичній стратегії", - розповів Карасьов.
За словами експерта, найбільш оптимальний час для підписання угоди про асоціацію - це 2013 рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На рішення інтеграції України в ЄС вплинуть особисті інтереси Януковича - Фесенко
"Європа розуміє, що у 2014 році вибори і це рік втрати. А 2013 рік дає унікальне вікно можливості для того, щоб завершити цю інтеграційну епопею з Україною. Інтеграція з Євросоюзом - це не питання ціни, це питання цінностей. Звідси й акцент на тому, що потрібно проводити політико-правові реформи, реформи виборчого правосуддя, конституційного процесу", - зазначив політолог.
Він додав, що українська влада досі не зробила вибір чи варто Україні приєднуватися до Європейського Союзу.
"Українська влада поки не визначила пріоритетів для себе - це ризик необрання на президентських виборах у 2015 році. Врахуйте, що ціна політичної поразки в Україні досить висока. Крім того, в українську політику повернулося почуття політичної помсти. З іншого боку, є розуміння, що Україна повинна робити вибір, тому що країна не може весь час висіти без відсутності будь-якої опори. Мені здається, що до травня українське керівництво має вирішити, що для них важливіше - ризик політичного програшу для себе або політичного програшу для України", - наголосив Карасьов.
Коментарі
11