Ексклюзиви
пʼятниця, 26 лютого 2010 09:50

Європарламент закликав до укладання нових угод між ЄС і Україною

Європарламент закликав до укладання нових угод між ЄС і Україною

Головний виклик, перед яким постала Україна після президентських виборів, – це стабілізація політичної й економічної систем.

Про це йдеться у резолюції Європейського парламенту, ухваленій 25 лютого.

Члени Європарламенту констатували, що останні президентські вибори в Україні відповідали більшості стандартів вільних і чесних виборів, у них брало участь широке коло кандидатів із альтернативними політичними поглядами.

Хоча вони висловили й жаль, що за декілька днів до другого туру виборів Верховна Рада з подання Партії регіонів внесла до виборчого закону деякі суперечливі поправки.

Однак тепер лідери України повинні встановити політичний діалог, реформувати Конституцію та затвердити у державі верховенство права, налагодити ринкову економіку, насамперед орієнтовану на соціальні потреби, стверджує Європарламент.

"Політична й економічна стабілізація України передбачає конституційну реформу, зміцнення влади закону, залучення меншин у політичний процес, установлення соціальної ринкової економіки і боротьбу з корупцією", - говориться в резолюції.

Європарламент визнав європейські устремління України, зазначивши, що вона "може подати заявку на вступ у ЄС, як будь-яка європейська держава, яка визнає принципи свободи, демократії, поваги прав людини і фундаментальних свобод, владу закону".

"Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі дозволила б Україні поступово інтегруватися у внутрішній ринок ЄС, включаючи поширення на Україну чотирьох свобод (цього ринку)", - вказується в резолюції.

Крім того, члени Європарламенту закликали до укладання нових угод між ЄС і Україною щодо забезпечення постачань енергії, у тому числі надійної системи транзиту газу і нафти.

Вони закликали Україну ратифікувати документ про приєднання до Договору про енергетичне співтовариство і ухвалити новий закон про газ, що відповідав би Директиві ЄС про загальні правила внутрішнього ринку природного газу.

Також члени Європарламенту наполегливо закликали до розробки "дорожньої карти" руху до безвізового режиму для України, у тому числі, як проміжний крок, до скасування нинішніх візових зборів.

Тобто на етапі переходу до безвізового режиму, шенгенські візи для українців слід зробити безкоштовними, вважають члени Європейського парламенту.

Інтерфакс, Радіо "Свобода"
Зараз ви читаєте новину «Європарламент закликав до укладання нових угод між ЄС і Україною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути