Ексклюзиви
середа, 08 грудня 2010 20:02

Єврокомісія сподівається, що Україна все ж візьме участь у Нобелівській церемонії

Єврокомісія сподівається, що Україна все ж візьме участь у Нобелівській церемонії

В Єврокомісії закликають Україну переглянути рішення про неучасть у Нобелівській церемонії.

Про це йдеться в повідомленні "Німецької хвилі" з посиланням на речницю Єврокомісії у Брюсселі.

За її словами, Єврокомісія "розчарована та занепокоєна" рішенням Сербії бойкотувати церемонію вручення китайському правозахисникові Лю Сяобо Нобелівської премії миру, яка має традиційно відбутися 10 грудня.

"Звичайно, ми очікуємо, що країна, яка має намір вступити до Європейського Союзу, цілковито і повністю поділяє цінності Євросоюзу", - заявила у середу речниця.

Вона наголосила, що усі 27 країн-членів ЄС чітко домовилися про участь у церемонії вручення Нобелівської премії миру.

Дотримання політичних критеріїв, за словами речниці, є вирішальним для рекомендації Єврокомісії щодо того, чи готова та чи інша країна до вступу в Євросоюз.

Речниця Єврокомісії також висловила сумнів з приводу рішення проігнорувати церемонію низки інших країн, зокрема й України, які хоч і не є кандидатами на вступ до ЄС, проте пов'язані з ним у рамках політики добросусідства.

"Основні цінності є базою для нашого партнерства. Ми розчаровані, що час від часу наші партнери не поділяють ці цінності", - зазначила речниця.

У Брюсселі ще сподіваються, що зокрема такі країни, як Україна, Білорусь, Марокко та Єгипет ще можуть змінити свої рішення щодо ігнорування церемонії в Осло.

На відміну від офіційного Києва, який стверджує, що не буде представлений в Осло "з технічних причин", Белград відкрито говорить про мотиви бойкоту.

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч визнав: Белград бойкотує церемонію вручення Нобелівської премії миру за наполяганням Пекіна.

Зараз ви читаєте новину «Єврокомісія сподівається, що Україна все ж візьме участь у Нобелівській церемонії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути