Якби опозиція виводила на вулиці сотні тисяч людей, то парламент вона могла б ігнорувати.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Олексій Голобуцький.
Відновлення роботи парламенту наступного тижня пов'язане, перш за все, тим, що опозиція не хоче втрачати єдиною своєї трибуни — Верховної Ради.
"Зрозуміло, що те, що зробила більшість, коли провела своє засідання на Банковій — м'яко кажучи, це збентежило опозицію. В ситуації, коли парламент залишається єдиною серйозною трибуною опозиції, то, зрозуміло, що краще для них зараз проводити якусь серйозну роботу у парламенті, ніж не дуже вражаюче проводити акції протесту", - пояснив експерт.
Голобуцький додав: "Бо якщо б виходили мільйони, чи хоча б сотні людей на вулиці, то можна було б і ігнорувати парламент. Тоді б більшість засідала де хоче. А якщо в опозиції заберуть парламент, чи буде якесь нове переформатування, чи вибори, то для опозиції, та й для парламентаризму в нашій країні загалом, це нічого хорошого не дасть".
Щоби досягнути певного компромісу у парламенті, більшість вдалася до останнього засоби - "виїзне" засідання, і це вплинуло на ситуацію, переконаний він.
"Судячи з того, що цей варіант ("виїзне" засідання -ред.), було застосовано останнім, говорить про те, що парламент таким чином певним колам у владі доводить свою ефективність. Тобто, той, хто відповідав за останні дії, виявився більш ефективним, ніж ті засоби, які використовувалися до цього. І це до певної міри подіяло. Але все це відносно: вигравши в одному, можна програти в іншому", - наголосив він.
Щодо подальшої роботи Верховної Ради, то, на переконання Голобуцького, все буде залежати, перш за все, від того, чи захочуть все ж таки проводити референдум.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У разі блокування Київради Партія регіонів "перенесе" її з Хрещатика на Банкову?
"Якщо буде призначено референдум, то зрозуміло, це буде викликати постійні баталії. Бо зрозуміло, до чого він веде. А, по-друге, все залежатиме від того, наскільки опозиція буде сильна на вулиці, наскільки вплине вихід Луценка, і наскільки реальними будуть наші європерспективи. Тобто, залишається, буквально, почекати до кінця травня. Це півтора місяці. І тоді вже буде зрозуміло, що нас чекає", - підкреслив він.
Коментарі
10