Якщо Україна не відмовиться від політики фіксованого курсу валют, то влітку 2013 року залишиться критична кількість валютних резервів.
Про це на прес-конференції в Києві сказав фінансовий аналітик Ерік Найман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори можуть негативно позначитися на фінансовому стані України - експерт
Зокрема, він наголосив, що за 2012 рік Україна недозаробила приблизно 30 мільярдів гривень, і через це зростання ВВП пригальмувалося.
Найман підкреслив, що це відбулося в основному з двох причин: "Перша причина - це зовнішні ринки. На жаль, ціни на сталь продовжують падати, через кризу в інших країнах, та, відповідно, зменшення попиту. Друга причина - внутрішній фактор. Зокрема, це низька інфляція, яка не дає можливості розганяти ВВП".
Експерт переконаний, що політика фіксованого курсу тільки погіршує ситуацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо влада не припинить свій популізм, обвал економіки буде незворотнім
"Політика фіксованого курсу є хорошою для низької інфляції, але це певна обуза для економіки. І після виборів має стати питання відходу від політики фіксованого курсу, бо якщо Україна не відійде від нього, то не пізніше літа наступного року, валютних резервів залишиться близько 33 мільярдів доларів. А це вже буде критичним для імпорту і наступний період може бути дуже важким", - наголосив він.
Найман також додав, що на фінансових ринках відсоткові ставки будуть заганятися на дуже високому рівні, що знов таки гальмує українську економіку. Однак, кризи на фінансових ринках очікувати у найближчому майбутньому не варто, додав експерт.
Коментарі
6