Громадські організації і активісти примушують лідерів опозиції рухатися за ними.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політичний експерт Євген Золотарьов.
На його думку на Народному Віче 12 січня в Києві скоріше озвучили власні наміри, а не план дій.
"План дій це коли аналізується якими методами, яким наявним інструментарієм можна чогось досягти. А це було швидше бажання опозиції показати, що саме "було б непогано, зробити". Але не маючи більшості у Верховній Раді сподіватися, що виклик Пшонки у Раду буде ефективним не варто. Тому я б говорив про те, що ці плани, які базуються поки на концепції протесту, вони наврядчи будуть ефективними", - сказав він.
"Зараз треба перейти від ненасильницького протесту до ненасильницького спротиву. А це означає, що треба по-перше говорити, що люди, які себе вважають владою не є легітимною владою. Відповідно і так до них ставитися. Не називати Пшонку Генеральним прокурором, не називати Януковича президентом", - додав Золотарьов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди з антимайдану вимагають прийняти бюджет і бояться, що їм не виплатять зарплати
Він висловив думку, що опозиція "вчиться на ходу" і є певний прогрес в розумінні опозиційними лідерами того що таке народний спротив і народний протест.
"Спочатку вони виглядали зовсім розгубленими. Зараз вони намагаються осмислити ситуацію", - сказав експерт.
Відповідаючи на питання, як далі поводитиметься опозиція під час народних віче, Золотарьов відповів: "В короткотривалій перспективі оцінити складно. Але якщо брати у періоді кількох місяців, то однозначно громадяни і активісти примушують лідерів опозиції рухатися за ними. Так було і з Межигірям і з іншими випадками. Це підтягування опозиції до рівня суспільства буде тривати. Вони будуть змушені це робити, інакше відриватимуться від електорату".
Коментарі
13