Рівень соціальної напруги і протестних настроїв в Україні значно впав порівняно із минулим роком.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після протесту на бетонній підлозі стан Тимошенко погіршився - адвокат
"Цьому сприяла виборча кампанія. Влада відмовилася від будь-яких непопулярних рішень. У минулому році відбулася пенсійна реформа, підвищення комунальних тарифів, скасування пільг. Тепер нічого подібного немає. Навпаки, частково були реалізовані соціальні ініціативи президента. Достатньо багато людей отримало хоч і невелике, але підвищення зарплат та пенсій. Почали виплачувати "Вітіну тисячу". Важливим чинником стало ще й те, що активно запрацювали кандидати-мажоритарники - "підгодовують" виборців за державний та власний рахунок", - зазначив він.
За словами експерта, зараз ситуація виглядає більш спокійною та стабільною.
"Не випадково прем'єр Микола Азаров пишається, що ціни на яйця та цукор зменшилися. Народ може протестувати через зростання цін, коли буде різкий їх стрибок на чуттєві товарні групи – хліб чи м'ясо. Але для цього має бути напруга – суспільство повинно "закипати". Більшість людей не хоче виходити на вулиці. Навіть ті, які незадоволені владою. Спрацьовує синдром розчарувань. У людей є відчуття, що їх ввели в оману, використали, а потім кинули", - зауважив Фесенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політолог прогнозує масові акції протесту під час президентської кампанії 2015 року
Він пояснив, що у наступному році все може змінитися через потужну хвилю глобальної економічної кризи.
"Якщо буде велике падіння на зовнішніх ринках, це спричинить масові звільнення на металургійних, хімічних підприємствах. Криза спричинить скасування пільг та соціальних виплат. Якщо домовляться із МВФ, це призведе до підвищення цін на газ та тарифів. Тоді це викличе протести", - додав політолог.
Коментарі
15