четвер, 08 червня 2023 12:38

Спецтема: Війна Росії проти України

Дві країни проти: у ЄС не змогли погодити новий пакет санкцій

Дві країни проти: у ЄС не змогли погодити новий пакет санкцій
ЄС не зміг домовитися про новий пакет обмежень для РФ через Угорщину і Грецію. Фото: pixabay.com

7 червня посли Європейського Союзу не досягли політичної згоди щодо запровадження 11-го пакета санкцій проти Російської Федерації. Переговори продовжать наступного тижня.

Причиною провалу угоди стала незгода Греції та Угорщини з тим, що Україна внесла деякі з їхніх компаній до списку "спонсорів війни", повідомляє Politico із посиланням на чотирьох дипломатів ЄС.

Афіни і Будапешт хочуть, аби Київ викреслив їхні компанії з цього списку. Водночас низка країн ЄС, зокрема, Німеччина та Франція, занепокоєні забороною на обхід санкцій. Вони побоюються, що це може зашкодити дипломатичним відносинам.

Європейська комісія вже пом'якшила свої початкові пропозиції, щоб урахувати ці побоювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США запровадять проти РФ новий пакет санкцій, також і через іранські дрони

Нову версію пропозиції 11-го пакета обмежень представили напередодні зустрічі в середу, але це не призвело до згоди. Тепер посли ЄС знову обговорять цю пропозицію 14 червня.

"Ми все ближче до погодження санкцій. Засідання Євроради наприкінці червня може стати остаточним дедлайном затвердження рішення", – заявив один із дипломатів блоку.

Туреччина не запроваджуватиме санкції проти Російської Федерації. Відмова від обмежувальних заходів щодо Кремля та "добрі стосунки" з російським диктатором Володимиром Путіним дозволяють Анкарі виступати посередником між Росією та Україною, заявив президент Туреччини під час мітингу у провінції Сівас.

Зараз ви читаєте новину «Дві країни проти: у ЄС не змогли погодити новий пакет санкцій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути