середа, 14 лютого 2024 07:21

Спецтема: Війна Росії проти України

Допомога Україні: Джонсон не поставить законопроєкт Сената на голосування

Допомога Україні: Джонсон не поставить законопроєкт Сената на голосування
Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що наразі не збирається виносити на розгляд підтриманий Сенатом законопроєкт, що містить допомогу Україні. Фото: eastnews.ua

Спікер Палати представників США Майк Джонсон поки що не збирається ставити на голосування підтриманий Сенатом законопроєкт щодо допомоги Україні.

Він заявив, шо зараз у Палати представників є "нагальніші законопроєкти", повідомив американський журналіст Джейк Шерман. Журналіст прямо запитав Джонсона про те, чи збирається той винести на розгляд у Палаті законопроєкт Сенату.

"Зараз точно ні. Ми маємо справу з процесом асигнувань. У нас є негайні дедлайни, і саме на цьому зараз зосереджена увага Палати представників", - цитує журналіст спікера.

Обидві палати Конгресу повинні схвалити законопроєкт, перш ніж його зможе підписати президент Джо Байден.

"Немає жодних сумнівів: якби законопроєкт Сенату був винесений на розгляд представників Палати представників, він би був ухвалений. І спікер це знає. Тому я закликаю спікера дозволити повному складу Палати представників висловити свою думку і не дозволити меншості найбільш крайніх голосів у Палаті заблокувати цей законопроєкт навіть від голосування", - заявив Байден.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенат США схвалив допомогу Україні

Якщо спікер Джонсон відмовиться виставляти пакет за допомогою України, Ізраїлю та Тайваню на голосування в Палаті представників, демократи можуть використовувати інструмент під назвою discharge petition (петиція про звільнення), щоб форсувати голосування. Це інструмент, який звільняє спікера від повноважень виносити на голосування конкретний законопроект, але не знімає його з посади, як у випадку з процедурою імпічменту.

Щоб провести петицію про звільнення, потрібна математична більшість (50% + 1 голос). А отже, демократам знадобляться голоси щонайменше шести республіканців (у Палаті 435 місць, із них 212 у демократів, а потрібно, щоб було 218 "за").

Є один республіканець, який теоретично може погодитися на цю процедуру - це Дон Бейкон - міцний прихильник України

"Я попрацюю зі своїми однодумцями", - заявив Бейкон.

Петиція про звільнення застосовується нечасто. З 1985 відомо чотири випадки, коли вона була успішно застосована (1985, 1993, 2002, 2015).

Сенат США схвалив законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Законопроєкт набрав 66 голосів з 60 необхідних. Далі документ відправили на розгляд Палати представників. Водночас у Палаті представників пакет законів може зіштовхнутися з проблемами. Спікер Палати республіканець Джонсон учора натякнув, що може не винести законопроєкт на голосування.

Зараз ви читаєте новину «Допомога Україні: Джонсон не поставить законопроєкт Сената на голосування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути