Народний депутат Олесь Доній закликав опозицію об'єднатися та в майбутньому утворити об'єднання на кшталт Народного руху України.
"Щойно в телепрограмі у Вахтанга Кіпіані на ТВІ я запропонував зробити збори у Верховній Раді чотирьох складових опозиції: 1.фракції Батьківщини, 2.фракції Удару, 3.фракції Свободи, 4. патріотичним депутатам-самовисуванцям. Варто було б провести спільні збори і утворити щось на кшталт позафракційного об'єднання", - написав у себе на сторінці в Фейсбук.
В коментарі Gazeta.ua він повідомив, аби подолати нинішню владу, необхідне єднання опозиційних сил в Верховній Раді. "Ініціатива Загальних зборів, тобто не кількох керівників партій, а Загальних зборів всіх депутатів, які ж нині в опозиції до режиму, а це чотири складових, варто не забувати, що саме чотири складових", - пояснив політик.
"У нас 43 самовисуванця, то хто б погодився увійти в такі збори. В теорії, навіть, можна зібрати 226 голосів, для того, щоб мати більшість. Про те не в кількості питання, а в якості об'єднання", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литвин каже, що йому не пропонували посаду спікера у наступній Раді
Доній нагадав, що саме перше опозиційне об'єднання у Верховній Раді 1990-1994 років "спрямовували Верховну Раду в необхідне русло незалежності та спонукали до прийняття необхідних рішень". За його словами, в ньому будуть об'єднані не лише парламентські політичні партії, а й позапарламентські, громадські рухи та об'єднання та інтелектуали. "Наступний крок — створення чогось на кшталт Народного руху України. Я абсолютно переконаний, що саме такі єднання — це шлях для перемоги над режимом", - зауважив політик.
"Отже пропозиція озвучена, тепер подивимося як на неї реагуватимуть партійні керівники", - резюмував він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада не буде розглядати проект Держбюджету-2013 на цьому тижні - Литвин
Нагадаємо, Народна Рада — парламентська опозиція у Верховній Раді України в 1990-1994 рр. Сформувалась із членів Демократичного блоку в українському парламенті у кінці травня 1990 р. До складу Народної Ради увійшло 125 депутатів.
Головою НР обрано І.Юхновського, заступниками - Л.Лук'яненка, Д.Павличка, О.Ємця, В.Філенка, секретарем – Л.Танюка. У прийняті політичних рішень протистояла консервативно-комуністичній парламентській більшості т. з. "групі 239" (група "За суверенну Радянську Україну").
Коментарі
13