
Посол України в Бразилії Андрій Мельник відповів, чи можуть США вийти з мирних переговорів щодо врегулювання війни.
Політика стала дуже непередбачуваною, але американській владі буде важко пояснити, чому Київ залишився на самоті проти Москви. Таку думку дипломат висловив в інтерв'ю "РБК-Україна".
Мельник не вірить, що Вашингтон вийде з мирного процесу, адже це в інтересах самої Америки.
"Бо мені важко уявити, як американський президент зможе для не тільки для своїх виборців, але і для світової спільноти, для майбутніх поколінь, для історії пояснити - чому ця справа так і не була доведена до успішного кінця", - пояснив він.
За словами Мельника, можна побачити, що ця тактика справді працює, адже світові лідери починають швидше приймати рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп заявив про "хороші" дискусії щодо України і РФ
"Ми чуємо заяви ледь не щотижня від глави Держдепу, та й на найвищому рівні, що ну от все, ниточка обривається. Нам це звичайно неприємно, ну як же це так - або пан, або пропав - адже на кону стоїть наше існування", - підкреслив посол.
Посол зауважив, що якщо США припиняють посередницьку місію, то Росія буде ще з більшою жорстокістю продовжувати війну, аби показати, що Україна "втратила цей останній шанс", тому тоді РФ захоче показати, що завоює ще більше територій та знищить ще більше людей.
"У німців є таке поняття, Zweckoptimismus, тобто це оптимізм, до якого себе сам змушуєш. Навіть якщо ти розумієш, що ситуація нібито безнадійна, але ти себе примушуєш вірити в позитивний результат. Іншими словами, я все-таки сподіваюся, керуючись цією німецькою формулою, що це тактика переговорного процесу", - зазначив він, коментуючи інформацію про можливий вихід США з мирного процесу.
На його думку, США не вигідно залишатися осторонь.
"А американці будуть за цим спостерігати зі сторони. Від такого сценарію США точно не виграють", - запевнив дипломат.
Президент Чехії Петр Павел прокоментував можливість направлення миротворців до України. Наразі розгортання миротворчих сил в Україні не обговорюється, оскільки немає мирної угоди.
Коментарі