Наразі неможливо поновити державну експертизу комплексної системи захисту інформації програмного забезпечення електронного декларування.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Держспецзв'язку.
"Видача атестату відповідності КСЗІ реєстру можлива виключно за умови відповідності цієї інформаційно-телекомунікаційної системи вимогам українського законодавства та після усунення виявлених недоліків і порушень. Водночас Держспецзв'язку повідомляє про неможливість нині поновити державну експертизу КСЗІ реєстру і констатує відсутність будь-якого підтвердження ТОВ "Міранда" стосовно усунення виявлених недоліків", - ідеться в повідомленні.
У службі підкреслили, що компанія "Міранда" несе відповідальність не лише за розробку системи реєстру, а й за функціональність переданих НАЗК частин програмного продукту.
"Питання державної експертизи КСЗІ, сертифікації засобів криптографічного, технічного захисту інформації, які віднесено до компетенції Держспецзв'язку, – це не те саме, що оцінка функціональності програмного забезпечення", - наголошують у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко повинен негайно вирішити показуху з е-декларуванням - Transparency International
Нагадаємо, опівночі 15 серпня в Україні запустили систему електронного декларування статків чиновників. Її мають пройти близько 50 тис. посадовців.
Правозахисники Transparency International заявили, що рішення НАЗК про запуск системи без сертифікації Держспецзв'язку фактично дозволяє приховувати реальні доходи. Через відсутність атестата захисту дані декларації неможливо буде використовувати як доказ у суді і, отже, притягти до відповідальності чиновників, які подали неправдиву інформацію.
Коментарі