![Депутати з парламентської більшості виступають проти денонсації "харківських угод"](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/508/508202_w_300.jpg?v=0)
Представники парламентської більшості заявили, що денонсація "харківських угод" призведе до непередбачених економічних наслідків і погіршення відносин з Росією, пише "Комерсант".
Законопроект N0035 про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України підготував і вніс до парламенту народний депутат від Батьківщини Володимир Яворівський.
"Україна за час перебування Чорноморського флоту на її території не отримала ні копійки до бюджету. Договір повинен був діяти на умовах оренди, проте до цих пір не проведена інвентаризація та оцінка тих об'єктів, які займає російський флот, не підписаний акт передачі їх в оренду ", - заявив у коментарі Яворівський.
19 червня народні депутати не підтримали аналогічний законопроект Яворівського: "за" проголосували 152 парламентарія. Однак нардеп сподівається, що оцінка економічного збитку від перебування ЧФ РФ на території України дозволить знайти необхідну кількість голосів.
"Зараз Верховна рада має право в односторонньому порядку денонсувати угоди, і нічого страшного я тут не бачу - в майбутньому можна буде підписати інші, - вважає він. - Мене підтримують в моїй фракції, і я розраховую на голоси позафракційних депутатів".
При цьому в Партії регіонів вважають, що ініціатива Яворівського спрямована на погіршення відносин з Росією.
"Ми не можемо приймати безвідповідальні рішення, які приведуть до непередбачених економічних наслідків", - сказав виданню заступник голови фракції Партії регіонів Олег Царьов.
"Фракція КПУ за законопроект не проголосує. Автори подібних ініціатив розуміють, що не знайдуть достатньої кількості голосів, - вони в черговий раз декларують свою антиросійську позицію", - зазначив народний депутат від КПУ Олександр Голуб.
Вчора представники опозиції зареєстрували у Верховній раді проект закону про денонсацію угоди з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Чинний договір народні депутати вважають економічно невигідним для України.
Нагадаємо, договір про продовження на 25 років терміну перебування ЧФ РФ на території України президент України Віктор Янукович і президент Росії Дмитро Медведєв підписали 21 квітня 2010 року в Харкові. Документ був ратифікований Верховною Радою 27 квітня того ж року. Угода передбачає, що за продовження оренди військово-морської бази в Криму Україна отримує від Росії знижку на газ у розмірі $ 100 за тисячу кубометрів.
Коментарі
123