Народні депутати від партії "Слуга народу" проти прямих переговорів державних осіб України з представниками ОРДЛО. Про це йдеться в оприлюдненій у мережі заяві обранців. Її підписали 56 осіб. Вказано, що перелік поповнюється.
"Поділяємо стурбованість громадськості триваючими заявами різних посадових осіб щодо можливості відновлення постачання води до окупованої Автономної Республіки Крим; неприйнятними заявами про те, що на сході України відбувається внутрішній конфлікт та ін. Не можемо також не помітити схвалене представниками України в рамках Тристоронньої контактної групи рішення про створення Консультативної ради в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи", - йдеться у тексті.
Депутати стривожені фактом, що до утворюваної Консультативної ради увійдуть на рівних правах представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України, як сторони консультацій. Вони нагадують, що відповідно до законодавства на тимчасово окупованій території України, узурпувавши виконання владних функцій, діють окупаційні органи влади Російської Федерації.
"Українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих ЛНР, ДНР, ОРДЛО і таке інше. Усі переговори щодо забезпечення прав та інтересів громадян України, а також щодо припинення збройної агресії повинні вестись винятково з Російською Федерацією та її представниками. Легітимність представників так званих ОРДЛО може бути визнана лише в тому разі, якщо вони призначені законними представниками України чи законними органами влади нашої держави. У зв'язку з цим ми звертаємось до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства України та не допустити реалізації оприлюднених рішень".
Також депутати закликали Президента Володимира Зеленського зобов'язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів.
У Мінську ТКГ підписала домовленість про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО. Згідно з нею, Росія у статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. У протоколі зазначається, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради підпишуть 25 березня 2020 року після консультацій із представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.
Коментарі
2