Ексклюзиви
четвер, 01 вересня 2022 15:58

Депутати отримали нові дані щодо кризового стану "Оператора ГТС": можлива зміна керівництва

Депутати отримали нові дані щодо кризового стану "Оператора ГТС": можлива зміна керівництва
Депутати отримали нові дані щодо кризового стану "Оператора ГТС". Фото: rada.gov.ua

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради дістала нові дані щодо кризового фінансового стану ТОВ "Оператор газотранспортної системи України".

Про це пише "РБК-Україна" з посиланням на рішення ТСК.

Члени наглядової ради й менеджменту АТ "МГУ", яке здійснює управління оператором газотранспортної системи України, звинуватили директора ТОВ "ОГТСУ" Сергія Макогона в доведенні компанії до кризового стану, недостовірному відображення інформації про реальний фінансовий стан компанії у її фінансовій звітності, створенні перешкод для можливості сплати АТ "МГУ" дивідендів до бюджету, невиконанні інвестиційної програми на 2020-й і 2021 рік, маніпуляціях даними інформаційної платформи з боку ТОВ "ОГТСУ" щодо небалансів.

Наглядова рада АТ "МГУ" ще в травні 2022 року ініціювала процедуру зміни генерального директора "ОГТСУ".

"Маємо констатувати глибоку управлінську кризу в компанії. Це питання безпосередньо сьогодні впливає і на стан газового ринку, і на питання енергетичної безпеки України. Але нам потрібно вийти з цього глухого кута в межах нашої компетенції", – сказав голова ТСК, нардеп Олексій Кучеренко.

Під час засідання депутати з'ясували, що основними причинами тяжкого фінансового стану ТОВ "ОГТСУ" є авансові платежі на користь Нафтогазу за угодою про відшкодування недоотриманого доходу (на покриття розриву ліквідності Нафтогазу) та брак ефективних дій зі стягнення боргів, обсяг яких перевищує 30 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країни "Великої сімки" розробили план боротьби з Путіним – ЗМІ

Як пояснюється в матеріалах, наданих депутатам для ознайомлення, це пов'язано з тим, що навіть після проведеного анбандлінгу "Оператор ГТС" продовжує віддавати на користь Нафтогазу значну частину своїх доходів для покриття розриву ліквідності останнього.

Згідно з підписаним меморандумом з МВФ Україна брала на себе зобов'язання припинити угоду між "ОГТСУ" та АТ "Укртрансгаз" (входить до Нафтогазу) і не вилучати в "Оператора ГТС" кошти. Попри такі вимоги меморандуму, "Оператор ГТС" віддав на користь Нафтогазу близько 38 млрд грн своїх доходів і щомісяця продовжує здійснювати авансові платежі в розмірі близько 1,4 млрд грн.

З цього питання ТСК також має намір звернутися до Кабміну, щоб ініціювати ухвалення рішення про зупинення вищезгаданої угоди між "ОГТСУ" та АТ "Укртрансгаз".

Нардепи вимагатимуть від Державної аудиторської служби України (ДАСУ) терміново перевірити діяльність "ОГТСУ", зокрема щодо наявних ризиків формування розриву ліквідності та надати оцінку платоспроможності Оператора ГТС.

Тимчасова спеціальна комісія Ради з попереднього розгляду питань, які могли призвести до кризових явищ на енергетичному ринку України напередодні й під час збройної агресії РФ проти України, створена відповідно до постанови ВРУ №2478-IX від 29.07.2022 року. Головою ТСК призначений народний депутат Олексій Кучеренко.

Диспетчери Оператора газотрансопртної системи України зафіксували різке зростання тиску на магістральному газопроводі Уренгой – Помари – Ужгород на ділянці держкордон РФ – Україна. Зміна тиску відбулася без попередження з боку Газпрому.

Оператор поінформував Газпром, що несвоєчасне подання інформації про переключення та зміну режимів може призвести до позаштатних ситуацій на магістральному газопроводі. Дії потрібно узгоджувати згідно з алгоритмом, визначеним чинною міжоператорською угодою.

Зараз ви читаєте новину «Депутати отримали нові дані щодо кризового стану "Оператора ГТС": можлива зміна керівництва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути