У понеділок, 20 грудня, суд в Одесі дозволив провести заочне розслідування у справі щодо бізнесмена-втікача Сергія Курченка.
Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова у Facebook.
"Київський районний суд Одеси задовольнив клопотання прокурорів та надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно так званого "младоолігарха" з орбіти президента-втікача", - написала Венедіктова.
Зазначила, що таке рішення дозволить направити обвинувальний акт до суду.
За даними слідства, Курченко створив злочинну організацію та впродовж 2012-2014 років організував від підконтрольних офшорних компаній фіктивний транзит нафтопродуктів через територію України, а також їхнє ввезення нібито з метою переробки та реекспорту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поза чергою. Як Зеленський і Шефір сприяли спробам вивести активи з банку Курченка
"Бізнесмен створив злочинну організацію, яка завдала шкоди економіці України на суму понад 2,6 млрд грн. Насправді нафтопродукти реалізовувались на внутрішньому ринку України без сплати митних платежів і податків", - наголосила Венедіктова.
Для реалізації схеми у восьми областях України орендували митні склади. На них вивантажувались нафтопродукти, їхнє вивезення за межі митної території оформлювалося за підробленими документами.
"У цій схемі були залучені як працівники митної служби, так і посадові особи придбаних з метою прикриття злочинної діяльності Одеського нафтопереробного заводу та ТОВ "Лагуна-Рені", – пояснює Венедіктова.
Сергій Курченко втік з України після Революції Гідності. Зараз перебуває у РФ.
У березні 2019-го Генпрокуратура завершила розслідування проти Курченка. За версією слідства, олігарх причетний, серед іншого, до заволодіння грошима кількох банків із наступним відмиванням цих коштів: 787,4 млн грн Національного банку, 4,7 млн грн "Реал Банку", 2,3 млрд грн "Брокбізнесбанку", 502 млн грн "Укргазбанку".
Олігарха Курченка називали "гаманцем Януковича". Він виник в інформаційному просторі в кінці 2012 року, коли купив ФК "Металіст" у Олександра Ярославського. 2016-го клуб закрили через банкрутство.
Коментарі