Дебати на НСК "Олімпійський" будуть агітацією, а не визначеними законом "Про вибори Президента України" теледебатами. Про це сказав заступник голови Центральної виборчої комісії Євген Радченко.
"Те, про які дебати йдеться у постанові ЦВК, — це стаття 62 закону. Дебати, про які говорять зараз два кандидата, це трішки не та стаття закону. Тобто ідеться зараз про ті дебати, які регулюються як форма передвиборної агітації", - пояснив він, пише "Укрінформ"
Стаття закону про вибори президента визначає процедуру і строки проведення теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету.
Водночас кандидати, які говорять про дебати на стадіоні, мають на увазі форму агітації, яка врегульована іншою статтею закону щодо "проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій". Такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.
"Я не знаю, про що говорять кандидати, питайте у них, але, можливо, обидва погано читали закон", - додав заступник голови ЦВК.
Водночас Радченко нагадав: до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування 31 березня та оголошення повторного голосування (другого туру) агітація кандидатів не дозволяється.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що обіцяють українцям Порошенко та Зеленський: порівняння програм
Володимир Зеленський оголосив про готовність іти на дебати з Петром Порошенком. При цьому висунув умову, що дебати мають пройти на стадіоні "Олімпійський", перед народом України, і щоб усі канали мали право транслювати дебати наживо.
Порошенко погодився зустрітися на НСК "Олімпійський". При цьому порадив опоненту почитати правила, які передбачають проведення дебатів на базі Суспільного телебачення з трансляцією по всіх телеканалах.
Коментарі
1