Свідок заявив, що погодився на умови силовиків і підписав підготовлені прокурором фальшиві звинувачення на Вілкула після того, як був без суду поміщений у в'язницю в грудні в неопалювальну камеру.
Про це повідомляють "Коментарі".
"Щоб сфальсифікувати звинувачення проти Вілкула силовики вибивали свідчення у свідків, які писали їх під диктовку прокурора", - заявив екс-голова Дніпропетровської райдержадміністрації 70-річний Вадим Кобиляцький.
Про це стало відомо під час засідання регламентного комітету Верховної Ради, який розглядав повторне подання Генеральної прокуратури на зняття депутатської недоторканності з Вілкула.
"Після того, як "свідок" Кобиляцький під тиском підписав свідчення, продиктовані слідчим, його випустили. Про протиправні дії проти нього Кобиляцький дав письмове свідчення адвокатам і зробив відеозвернення. Він ще раз підтвердив, що ніякий Вілкул йому ніяких протиправних вказівок не давав. А формулювання про "якісь голоси по телефону з приймальні Вілкула" йому нав'язував слідчий. Справа проти цього свідка в травні 2018 була закрита судом", - зазначив адвокат Олег Бабич.
Під час засідання також з'ясувалося, що прокуратура побудувала обвинувачення на законах, що втратили силу ще в 2001 році, – за 10 років до того періоду, в якому силовики "перевіряли" діяльність Олександра Вілкула на посту губернатора Дніпропетровської області.
"Прокурори, щоб зліпити хоч якесь звинувачення, були вимушені використовувати закони, що не існували в 2011 році. Наприклад: Земельний Кодекс, на який вони посилаються, втратив чинність ще 2001 року. І це не єдині фальсифікації в цій справі", - зазначив Вілкул.
Сторона захисту надала також матеріали, що показують неспроможність обвинувачень ГПУ про те, що Вілкул, будучи головою Дніпропетровської ОДА, в 2011 році нібито незаконно забрав землю в Покровському районі Дніпропетровської області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комітет визначив долю подання на Вілкула
Члени Регламентного комітету отримали офіційні документи, що земля продовжує перебувати в державній власності. Ця земля знаходиться в оренді Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК).
Ще 1999 року Верховна Рада ухвалила рішення про передачу цієї землі в оренду ГЗК. Аналогічний договір оренди був підготовлений і 2011 року облдержадміністрацією. Після експертиз і узгоджень, було поставлено 12 підписів профільних керівників і тільки потім, відповідно до закону, Вілкул поставив свій, 13 підпис. У 2016 році Міністерство юстиції підтвердило правильність користування комбінатом цієї ділянки, і договір оренди був продовжений.
"Навіть від початку негативно проти мене налаштованим членам комітету від інших політичних партій стало ясно, що справа на 100% сфальсифікована. Немає не те, що складу, немає події злочину. Всі ці звинувачення - це спроба влади руками генпрокуратури, як інструменту, усунути політичного опонента, який не хоче домовлятися і танцювати під їхню дудку на виборах", - підкреслив Вілкул.
Коментарі