пʼятниця, 29 червня 2018 15:47

Чому Трамп "прогинається"? - що пише світова преса про майбутню зустріч президентів США і РФ

Чому Трамп "прогинається"? - що пише світова преса про майбутню зустріч президентів США і РФ
Війна в Україні буде однією з тем для переговорів Дональда Трампа і Володимира Путіна у липні. Фото: epa

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує зустріч із російським колегою Володимиром Путіним у Гельсінкі після саміту НАТО, що відбудеться 11-12 липня. Має намір говорити про війни в Сирії і Україні, заявляв Трамп.

Що про майбутні переговори пишуть у світових ЗМІ.

The Times, Велика Британія:

Зростає занепокоєння через перспективу укладення Трампом "мирного договору" з Путіним.

Саміт НАТО і зустріч Трампа і Путіна можуть привести до того, що Трамп визнає анексію Криму і пом'якшить антиросійські санкції в обмін на перемир'я на сході України.

Трамп може визнати анексію Криму Росією

Радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон заперечує це припущення. Іен Бонд, колишній посол Великобританії в Латвії, який тепер є директором з питань зовнішньої політики в Центрі європейських реформ, сказав: "Імовірність того, що ситуація буде розвиватися в несприятливому ключі, дуже висока, оскільки Трамп може скасувати осінні військові навчання НАТО, визнати анексію Криму Росією і пов'язати між собою торгівлю і безпеку".

Washington Post, США:

Причини для напруги у відносинах між США і Росією очевидні. Москва захопила український Крим, розв'язала війну на Сході України, вторглася в Сирію, щоб врятувати тамтешнього диктатора Башара Асада, а потім втручалася у виборчу кампанію США, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти Гілларі Клінтон.

Крім того, Росія отруїла екс-шпигуна на британській території і втручалася у вибори інших демократичних країн. Але в середу у Кремлі президент Володимир Путін відкинув все це в бік і звинуватив Америку у поганих відносинах. Зустрівшись із радником президента США з нацбезпеки Джоном Болтоном, Путін проголосив: напруга у відносинах - це "здебільшого результат інтенсивної політичної битви всередині США". А потім соратник російського президента Юрій Ушаков наполіг, що Росія "точно не втручалася у американські вибори в 2016-му". У четвер вранці Трамп повторив за росіянами на Twitter: "Росія продовжує говорити, що вони не причетні до втручання у наші вибори".

Розвідка США встановила, що Росія намагалася вплинути на американські вибори: від кібератак до поширення фейків у соціальних мережах. Хіба важко вказати Путіну на його неприпустиму поведінку?

Але розвідуправління США встановили, що Росія намагалася вплинути на американські вибори, розгорнувши різні кампанії: від кібератак до поширення фейків у соціальних мережах. Хіба важко вказати Путіну на його неприпустиму поведінку? Остаточні оцінки російського впливу на вибори ще належить завершити. Але Болто торік називав російську поведінку "справжнім актом війни". Він наголошував, що Вашингтон буде "вести переговори з Росією на своїх умовах". І що ж тепер?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жити дружно, - Трамп висловив очікування від зустрічі з Путіним

Зустрічі можуть бути продуктивними, навіть коли країни перебувають у конфлікті. Теоретично розмова тет-а-тет між Трампом і Путіним у Хельсінкі може бути корисною. Але зустріч з метою задобрити російського президента - це наївна дурість. Таке задобрювання, жертвами якого стануть традиційні демократичні союзники США, буде небезпечним і шкідливим.

Поки радник президента США Болтон лестив Путіну, Росія брала участь у звірствах на території Сирії

Поки Болтон лестив Путіну, Росія брала участь у звірствах на території Сирії. США, Росія і Йорданія минулого року організували переговори про перемир'я на сирійському південному заході вздовж йорданських кордонів і Голанських висот. Нещодавно США застерегли Росію і її сирійських союзників не проводити бомбардування в цьому регіоні, особливо в місті Дараа, яке контролюють опозиційні сили. Держдепартамент наголосив, що російські агресивні дії будуть мати "серйозні наслідки". Держсекретар Майк Помпео зателефонував міністру закордонних справ Сергію Лаврову і сказав, що атаки неприпустимі. Але все марно, війська Асада бомбардують регіон.

Ось що стається, коли Трамп подає сигнал, що він не бажає виступити проти російської поведінки. Це ставить США в дуже небезпечну позицію. Або Трамп втратив відчуття того, що насправді входить у життєво важливі інтереси США, або ж є якісь інші невідомі досі причини, чому він "прогинається".

New York Times, США:

Американським лідерам корисно зустрічатися з ворогами, адже це допомагає обговорити суперечливі питання та вирішити конфлікти. Але цього разу переговори стануть зустріччю споріднених душ, і в цьому полягає небезпека для США.

На зустрічі Трамп мав би підняти питання про анексію Криму, дії Москви на сході України та її ймовірне втручання у вибори в США. Але очікувати цього не варто - господар Білого Дому радше знову привітає Путіна з переобранням на посаду та потішить кремлівського лідера розповідями про суперечки з союзниками.

Лідерам корисно зустрічатися з ворогами, це допомагає вирішити конфлікти. Але цього разу переговори стануть зустріччю споріднених душ, і в цьому полягає небезпека

Головні радники Трампа з нацбезпеки дивляться на загрозу з боку Росії більш тверезо, ніж Трамп. Так само як і республіканці, що контролюють Сенат. Саме на них тепер лежить найбільша відповідальність за те, щоб переконати пана Трампа, що під час переговорів з паном Путіним на карту буде поставлена безпека країни. Тож він має добре підготуватися до зустрічі.

Die Welt, Німеччина:

Угода між Трампом і Путіним стане для Європи кошмаром.

Недавно Трамп ошелешив своїх союзників на саміті G7 в Канаді. Мабуть, без консультацій зі своїми радниками він зажадав повернути в "сімку" Росію, виключену з G8 через анексію Криму.

Путін наблизиться до створення світового порядку, при якому Росії дадуть повну свободу дій у пострадянському регіоні

Після скандального саміту з Кімом Чен Ином Трамп, здається, остаточно впевнився у своїх дипломатичних здібностях і вирішив тепер перевірити їх на Путіні. Якщо зустріч відбудеться, то Путін, імовірно, наблизиться до своїх довгострокових цілей завдяки легітимації Трампом. Іншими словами, до створення світового порядку, при якому путінську анексію Криму будуть терпіти без санкцій, а Європа і США нададуть Росії повну свободу дій у пострадянському регіоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна йде заради того, щоб Крим залишився в Росії, а Україна не вступила в НАТО

Що думає з цього приводу Трамп - спантеличує навіть його найближче оточення. Як кажуть, на саміті G7 у Канаді він під час обіду з іншими главами держав сказав, що Крим - російський, тому що там говорять по-російськи. Правда, зовнішня політика уряду Трампа досі була іншою. Шість місяців тому він уперше дозволив експорт протитанкової зброї в Україну. У березні Трамп продовжив на рік антиросійські санкції, введені через анексію Криму. У квітні вступили в силу нові санкції проти російських олігархів, які потягли за собою падіння курсу рубля до долара.

Вперше президенти Дональд Трамп і Володимир Путін особисто зустрілися 7 липня торік під час саміту G20 в Німеччині. Домовилися про створення дипломатичного каналу щодо України, про перемир'я на південному заході Сирії, створення двосторонньої робочої групи з кібербезпеки і про призначення нових послів.

Зараз ви читаєте новину «Чому Трамп "прогинається"? - що пише світова преса про майбутню зустріч президентів США і РФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути