Питання особистого голосування у Верховній Раді України стало вже таким політичним, що опозиції немає сенсу відступати.
Про це коментарі Gazeta.ua сказав директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
"Ситуація в парламенті зараз склалася, м'яко кажучи, досить цікава, - говорить він. - Опозиція вимагає передусім те, що передбачено Конституцією, а по-друге, про що було домовлено і проголосовано. І якщо зараз провести опитування, то більше половини людей (60 або 70%) підтримували б те, що депутати мають самі ходити на сесії і голосувати. Це апріорі зрозуміло, що легітимізація цих дій є не тільки передбачена чинним законодавством, а ще й підтримується громадянами".
Як пояснив політолог, влада і зокрема Партія регіонів у цій ситуації керується тим мотивом, що "якщо вони погодяться, то цим самим проявлять свою слабкість".
"Чомусь не розуміють, що чим далі вони затягують і не вирішують це питання, тим якраз більше плюсів заробляють їхні опоненти. Бо це таке суто технічне питання може стати якраз тим політичним моментом, який додасть серйозної підтримки саме опозиційним силам", - вважає Бала.
На його думку, ця тенденція достатньо передбачувана, і він не розуміє, чому влада не хоче цього усвідомити.
"Це питання треба було вирішити і ніяких проблем би не було. За великим рахунком треба розуміти, що все рівно до цього вже прийдуть. Це технічне питання вже стало таким політичним, що опозиції вже немає сенсу відступати. Вона зрозуміла це і, на мою думку, мала би діяти дійсно до кінця, до вирішення цього питання", - наголосив експерт.
Він також припустив: "У випадку розпуску парламенту питання персонального голосування могло би стати основним лозунгом опонентів влади на виборах. Що, до речі, могло би дати їм значний плюс. У першу чергу тим опозиційним політичним силам, які найбільше проявляли свою принциповість, ніби виконуючи ті обіцянки, які вони давали виборцям".
Коментарі
32