Колишній голова Центральної виборчої комісії 61-річний Ярослав Давидович вважає, що правові колізії виборчого закону можуть призупинити встановлення результатів виборів президента.
"Хай там що говорять про демократичність нинішніх виборів, але з точки зору правових колізій питань "чи вибори чесні?" більше, ніж відповідей. Колись у законі була така норма, що за шість місяців жодної зміни до закону про вибори не можна вносити", - сказав Ярослав Давидович кореспондентові Gazeta.ua, коментуючи скасування Київським адміністративним апеляційним судом рішення Центральної виборчої комісії щодо голосування на дому за наявності двох членів комісії.
"А в останні роки Україна перетворилася на єдину демократичну державу у світі, де зміни у закон про вибори вносять буквально до дня голосування. Свіжий приклад - недолуге роз"яснення щодо голосування надому. І нинішнє рішення суду про його скасування, хоч і абсолютно логічне у принципі, але ж не в останні хвилини треба пояснювати, яким саме двом члена виборчої дільниці – по одному від кожного кандидата - слід організовувати голосування вдома, - вважає Я. Давидович.
Це може викликати чимало нарікань сторони, яка програє вибори. А якщо буде зафіксовано багато скарг на порушення процедури голосування на дому, тоді може зайти мова про системне порушення. Відтак голоси виборців-надомників не будуть враховані, а у встановлення результатів виборів знову втрутиться суд.
На думку Я. Давидовича, суди занадто багато стали на себе брати.
"Це не є нормально. Нині суди втрутилися у три серйозні питання виборчого права: організація голосування на дому, включення у списки виборців у день голосування, розгляд скарг. І це на совісті Верховної Ради, бо депутати не сказали свого слова після рішення Конституційного Суду, не дали чітких і конкретних формулювань до норм голосування", - сказав колишній голова ЦВК
Найбільша небезпека для вчасного встановлення результатів виборів і визначення переможця – відсутність адміністративного забезпечення, вважає Я. Давидович.
На це порушення правових норм громадян указав і Конституційний Суд. Якщо ж в суд надійде скарга, ще до початку розгляду її по суті судді заборонять членам ЦВК вчиняти будь-які дії. Питання – кого ж обрали президентом? – знову зависне у повітрі.
Коментарі
9