Попередній уряд принаймні рухався в бік реформ.
Про це в інтерв'ю Gazeta.ua сказала голова партії "Голос" Кіра Рудик.
"Перший уряд формували за принципом: нові обличчя, реформатори. Там були не всі нові, не всі реформатори і не всі професіонали. І саме тому були проблеми із затягуванням рішень. Президент очікував на швидкі результати, а їх не було. Але принаймні той уряд рухався в бік реформ.
У Кабміні Шмигаля багато професіоналів, але зі знаком мінус. Тепер уже колишні міністри Ємець і Уманський працювали з Януковичем. В умовах карантину й економічної кризи витрачали цінний час. Ємець був сконцентрований на тому, як поставити своїх людей і не купувати ліків, поки не матиме зиску. Уманський не зміг підготувати ефективний проєкт виходу з кризи. Ми не підтримували цього уряду, розуміючи, що це закінчиться поганими історіями", - каже парламентарка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про реформи можна забути. Зеленський не буде боротися із олігархами
Голосування "Голоса" за міністра фінансів Марченка стало винятком, каже Кіра Рудик.
"Марченко став винятком. Ми не коаліція, тому не голосуємо за призначення. Це відповідальність "Слуги народу". Але більшість у нашій фракції знають Марченка як професійну людину з досвідом. Країні треба боротися з економічною кризою і домовлятися з МВФ. Це хороша кандидатура. Знали, що проросійські сили ніколи не дадуть за нього голосів", - пояснює політик.
Водночас новий міністр охорони здоров'я Степанов не має досвіду роботи в галузі, не розуміє, як вона працює, каже нардеп.
"Йому треба вникати. Чи має країна на це час? У міністерстві, Національній службі здоров'я, Центрі громадського здоров'я були кандидати з досвідом", - зауважує Кіра Рудик.
Повну версію інтерв'ю з Кірою Рудик в матеріалі "У Верховній Раді є договорняки. Іде торгівля голосами".
4 березня Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра. Його кандидатуру пропонував президент Володимир Зеленський. Тоді ж парламент затвердив новий склад Кабінету міністрів. Уряд із прем'єром Олексієм Гончаруком звільнили.
Коментарі