Середа, 05 жовтня 2011 15:34

Чечетов закликав відзначити 180-річчя "Руської трійці", бо подумав, що це "русская тройка"

Чечетов закликав відзначити 180-річчя "Руської трійці", бо подумав, що це "русская тройка"

Під час обговорення проекту Постанови про відзначення 180-річчя створення "Руської трійці" і 175-річчя випуску альманаху "Русалка Дністрова" нардеп від ПР Михайло Чечетов назвав створене у Львові літературне об?єднання "русской тройкой".

Виступаючи з трибуни, Чечетов закликав колег по парламенту проголосувати за цей проект, щоб зміцнити дружбу між братніми російським і українським народами. За його словами, ключовим у цьому рішенні є винесене в назву словосполучення "русская тройка".

Між тим, "Руська трійця" - це літературне об?єднання, яке з кінця 1820-х років почало на західних українських землях національно-культурне відродження.

Члени об?єднання - Михайло Шашкевич, Іван Вагилевич та Яків Головацький - спілкувалися і писали виключно українською мовою, яка в ті часи називалася "руською". Виданий об?єднанням альманах "Русалка Дністрова" був написаний саме українською мовою і став одним із символів національного відродження українців Галичини, яка у той час перебувала у складі Австро-Угорської імперії.

Зараз ви читаєте новину «Чечетов закликав відзначити 180-річчя "Руської трійці", бо подумав, що це "русская тройка" ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 14556
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода