четвер, 08 жовтня 2009 15:17

Бюджет-2010 суперечить законодавству - голова бюджетного комітету

Бюджет-2010 суперечить законодавству - голова бюджетного комітету
Положення проекту бюджету на 2010 не відповідають часто законам і Конституції України.

Про це заявив голова бюджетного комітету Микола Деркач під час розгляду проекту
Бюджету на 2010 рік.

Він повідомив, що проект бюджету мав розглядатися парламентом ще 22 вересня, але через блокування не відбулося ні розгляду, ні засідань бюджетного комітету.

"Через відсутність кворуму засідання комітету тричі не відбувалося. Тому комітет не мав можливості прийняти рішення щодо відповідності проекту бюджету конституції та бюджетному кодексу", - заявив Деркач.

Водночас він наголосив, що вивчення проекту показало, що окремі його положення суперечать чинному законодавству, зокрема бюджетному кодексу.

"Потребують зміни статті 48, 78,79 щодо надання права Кабінету міністрів здійснювати витрати державного бюджету понад затверджений обсяг", - зазначив Деркач.

"Зазначеними статтями та статтями 11 і 80 дозволяється уряду здійснювати понадпланово державні запозичення і відповідно коригування державного боргу", - нагадав він.

Крім того Деркач вказав на те, що вказання запозичень різними сумами в різних валютах не дає можливості чітко визначити загальну суму боргу, а прогнозні курси валют в законопроекті не оприлюднюються.

"Пунктами 47, 48 передбачено визначити джерела стабілізаційного фонду частин податку на додану вартість та частину податку на прибуток загалом 6,8 мільярда гривень без визначення критеріїв відрахувань. Такі положення не відповідають статті 13 бюджетного кодексу", - заявив глава комітету.

Він також наголосив, що окремі показники бюджету не підтверджені відповідними розрахунками.

Українська правда
Зараз ви читаєте новину «Бюджет-2010 суперечить законодавству - голова бюджетного комітету». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути