Gazeta.ua пропонує найцікавіші протести з тих, що відбулися за тиждень в країні, з 28 березня по 3 квітня.
28 березня, Київ
Під Адміністрацію президента пікетували з вимогою відставки чинного генпрокурора Віктора Шокіна і проведення прозорого конкурсу на посаду. На акції зібралося більше сотні людей. Серед учасників – депутати від "Блоку Петра Порошенка" з об'єднання "Єврооптимісти", представники партії "Демократичний альянс", "Сила людей", адвокатів родин Небесної сотні, "Автомайдану" та кількох інших громадських організацій.
28 березня, Львів
Близько трьох десятків представників громадських організацій під приміщенням прокуратури Львівської області вимагали звільнення генпрокурора Віктора Шокіна. Активісти вимагають від народних депутатів розглянути питання відставки генпрокурора, а від президента – прозорої і відкритої кадрової політики.
28 березня, Харків
Під час мітингу біля будівлі обласної прокуратури у Харкові побилися представники громадських організацій "Сотня лева" та "Громадська варта". Один із активістів Дмитро Олійник отримав травми голови. У прес-службі прокуратури заявили, що установа не має ніякого стосунку до жодної зі сторін конфлікту.
29 березня, Харків
Кілька сотень вчених, які працюють в установах Національної академії наук України, мітингували на площі Свободи в Харкові. Люди вимагали збільшити фінансування наукової галузі та підвищити зарплату науковцям.
31 березня, Одеса
Активісти розпочали безстрокову акцію протесту проти призначення Миколи Стоянова головним прокурором Одеської області. Перед будівлею прокуратури встановили намети і генератор. Активісти мають намір блокувати роботу обласної прокуратури доти, доки не буде відставки Стоянова з посади.
31 березня, Київ
Кілька десятків студентів Національного медичного університету імені О. Богомольця пікетували Міністерство охорони здоров'я з вимогою вжити заходів для боротьби з корупцією у виші. За словами протестувальників, поточне керівництво звільняє викладачів, які не підтримують систему.
1 квітня, Київ
На Михайлівській площі у Києві активісти провели іронічну акцію "Урочисте відкриття Свято-Михайлівської парківки". Це відповідь на наміри Київської міської державної адміністрації побудувати там багаторівневий підземний паркінг. Представники громадськості влаштували на площі імпровізовані шиномонтаж, автомийку та "продаж" майбутніх паркомісць, аби показати абсурдність можливого будівництва. Активісти стверджують – підземний паркінг може пошкодити археологічний культурний шар.
Коментарі