Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова презентувала сьогодні свою книгу "Атомні опіки людства", яку приурочила до 27-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Самої книги вона не показала, бо та ще не вийшла друком.
"Книгу на Чорнобильську тематику замислювала вже давно, ще з часів роботи в Міністерстві охорони здоров'я в 90-ті роки. П'ять років займалась збором інформації. Тим паче, що працюючи секретарем РНБО мала доступ до різних джерел, і до секретних документів у тому числі", - заявила під час презентації Богатирьова.
Під час її доповіді на екрані демонстрували слайди з фотографіями, очевидно які увійдуть до її нової книги. В ній авторка, з її ж слів, аналізує ядерну проблему на стику кількох наук: енергетики, соціології й екології. Доктор наук, професор Раїса Богатирьова аналізує наслідки кількох відомих світових ядерних інцидентів, серед яких Киштимська трагедія1957 року в Челябінській області, звідки вона родом, Чорнобильську катастрофу та Фукусіму. Пропонує "розірвати зачароване коло, та поглянути на проблему через людиноцентричні підходи з відповідальністю за світ і природу".
Міністр охорони здоров'я обіцяє найближчим часом вивісити електронну версію книги на сайті міністерства, а потім видати її "на гора" в паперовому вигляді. Книга у першій редакції має бути близько двох тисяч примірників.
На запитання, за чий кошт вийдуть "Атомні опіки людства", Богатирьова відповіла спокійно:
"Книгу видавала за свої власні гроші. Ні у кого не просила. Ніхто роботу не писав. Сама", - зазначила вона.
Нагадаємо, що на початку серпня 2011 року іноземна преса писала про те, що виступ тоді ще секретаря Ради національної безпеки й оборони Раїси Богатирьової на конвокації в Києво-Могилянській академії виявився плагіатом промови глави корпорації Apple Стіва Джобса перед випускниками Стенфорда в 2005 році.
Інформацію про інцидент щодо порушення авторських прав тоді розповсюдили по всьому світу авторитетні ділові та IT-видання США, Британії, Австралії, Іспанії, Франції, Туреччини та інших країн.
Коментарі
9