Реалізація медичної реформи може бути предметом протистояння Адміністрації президента та уряду. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.
"Із медичною реформою не все гаразд через різні підходи до того, що з нею робити, як розвивати. Вирішили просто скоротити бюджетні витрати, а не знайти оптимальну економічну модель з надання населенню медичних послуг. Саме в такому руслі робився експеримент. Він, м'яко кажучи, дав неоднозначний результат. Скорочення медичних закладів, особливо в сільській місцевості, викликало невдоволення населення і критичну реакцію", - зазначив він.
Фесенко зауважив, що в різних органах влади - в Адміністрації президента, уряді, МОЗі може бути різне бачення того, як далі реформувати медичну систему.
За словами експерта, також причиною протистояння можуть бути банальні інтриги в медичному та фармацевтичному лобі.
"Ми вже бачили, що декількох міністрів охорони здоров'я зняли, тому що зіштовхнулися інтереси різних бізнесових груп, зокрема на фармацевтичному ринку. Можливо, зараз така сама ситуація – Богатирьова хотіла щось під себе "підім'яти", але вчинився супротив", - пояснив політолог.
Він звернув увагу на те, що є така закономірність: перш, ніж звільняти, президент виступає із публічною критикою.
"Після двох-трьох таких повторів міністрів звільняли, але не всіх. Дехто неодноразово опинявся під критикою, але досі працює. Наприклад, Дмитро Табачник. Що буде з Раїсою Богатирьовою – важко сказати. Якщо проти неї буде дуже жорсткий спротив, якщо президента переконають, що треба негайно звільняти, і відбудеться загострення бізнес-війни, то ризик буде великим. Але якщо за неї заступиться, наприклад, Ахметов, то може постраждати заступник міністра", - наголосив Фесенко.
Коментарі
5