Ексклюзиви
Вівторок, 05 серпня 2008 17:32

Богатирьова, Азаров, Копилов і якийсь Кравцов уже "ділять" чужий бізнес!?

Рекетири, чиї фірми туляться в гуртожитках ПТУ, мають намір за допомогою адмінресурсу перерозподілити ринок IT-технологій і неподільно контролювати "електронну державу"

Це журналістське розслідування розпочалося з того, що редакції "Багнета" стало відомо, що Григорій Кравцов, який називає себе керівником компанії AMB group, шукає контактів із топ-менеджментом товариства "ХК "Бліц-інформ". Нібито, Кравцову це потрібно, щоб за допомогою публікацій, у газеті "Бізнес", яка належить ЗАТ "ХК "Бліц-інформ", організувати інформаційну атаку на вітчизняний консорціум "ЄДАПС".

Навіщо якомусь бізнесменові був потрібен "чорний піар" проти лідера вітчизняної IT-індустрії? Низка джерел свідчили, що ця затія лише фрагмент плану з рейдерського захопленню чужого бізнесу. Нібито огудні публікації в газеті "Бізнес" (а це видання "славиться" такими редакційними перевагами), мають стати певною медіа-підтримкою незаконного усунення з ринку консорціуму "ЄДАПС". За однією з версій, Кравцов - виконавець волі вищих чиновників. Нібито люди, які ініціюють захоплення чужого бізнесу, роблять це за допомогою потужного адмінресурсу та розгалужених корупційних зв"язків в українському державному істеблішменті.

Невдовзі редакція "Багнета" отримала й документальне підтвердження вище викладених версій - відеозапис розмови Кравцова з представником товариства "ХК "Бліц-інформ". Повну версію відеозапису див. нижче:Забігаючи наперед, варто зазначити, що відбулося декілька зустрічей Кравцова із представником "ХК "Бліц-інформ" (скорочений дослівний "роздрук" змісту однієї з розмов можна подивитися тут). Отже, із слів Кравцова, основними видами діяльності контрольованої ним компанії AMB group є розробка та впровадження Центрів сертифікації ключів (електронних. - Ред.), розробка та впровадження засобів цифрового підпису із застосуванням смарт-карт, USB eToken, HSM тощо. Як повідомив Кравцов, за AMB group стоять Льовочкін, Богатирьова, Азаров, Копилов, Радченко (чиновник із ДПАУ). Зі слів Кравцова випливає, що Льовочкін забезпечує комунікації між членами групи і представниками гілок влади, а решта забезпечують адміністративний ресурс за допомогою особистого впливу в органах влади. Мета цієї групи полягає в тому, щоб "прибрати" із ринку консорціум "ЄДАПС".

Кравцов каже, така спроба вже була, але не мала успіху. Тепер, за його словами, має відбутися швидка зміна влади, і "ЄДАПС" уже ніде не дінеться." При цьому групі потрібна медіа-підтримка всіх адміністративних рішень, які лобіюватимуться проти "ЄДАПС". "Бліц-інформу" запропоновано стати медіа-рупором групи.

В огудній PR-кампанії свідомо передбачають використовувати наклепи про консорціум - що нібито складається із закордонних підприємств і працює на іноземних технологіях. Наклепницькі статті про консорціум "ЄДАПС" мають стати приводом для низку розслідувань, порушених з надуманих приводів ДПАУ, МВС, СБУ, РНБО проти консорціуму. У результаті, до адміністративного знищення консорціуму "ЄДАПС" з подальшою передачею його замовлень (насамперед державних - паспортний проект, випуск водійських посвідчень і технічних паспортів транспортних засобів, створення Держреєстру виборців тощо) структурам, підконтрольним Богатирьовій, Азарову і Копилову.

Цей спільний проект із товариством "ХК "Бліц-інформ" Кравцов і люди, що стоять за ним, пропонують розглядати не як політичні розборки, а як повноцінний бізнес-проект. Групу "Богатирьова-Азаров-Копилов", за словами Кравцова, цікавлять три речі: електронний біометричний паспорт; Держреєстр виборців; електронний уряд. А власникові "Бліц-інформу" Сергієві Мельничуку, що загруз у кримінальних справах, у разі згоди на участь у проекті пропонують: закриття всіх кримінальних справ; вирішення питань щодо всіх майнових судових позовыв (зокрема щодо незаконного будівництва, оренди приміщень); долю в паспортному проекті (як поліграфічному партнерові); політичне лобі в усіх нових проектах.

Ось вона, "скромна чарівність" справді "сімейного бізнесу" групи "Богатирьова-Азаров-Копилов". У їхніх руках влада, повноваження держслужбовців - не більш, ніж засіб особистого збагачення.

Звісно, журналістів зацікавила і компанія AMB group. Що це за новоявлений монстр вітчизняної IT-індустрії!? Невже можна припустити, що така маловідома структура зможе замінити на ринку консорціум, який успішно реалізував понад 300 глобальних проектів в Україні та за кордоном!? Пошук в Інтернеті за назвою фірми AMB group дав певні результати. У Мережі дійсно є сайт цієї компанії. Щоправда, за ступенем застосованих на сайті програмних і дизайнерських рішень - сторінка мало чим відрізняється від електронної "візитівки", наприклад магазина з торгівлі кормом для котів. Сайт простий, без "наворотів", які могли б бути в претензійної IT-групи. Окрім цього, викликає подив і факт, що на сайті була відсутня чітка інформація про історію фірми, склад компанії, знарештою, про адресу підприємства! Довелося продовжити пошуки поза Мережею.

За попередніми даними Держкомстату, в Україні офіційно не зареєстровано юридичної особи з назвою AMB group. Нібито, є декілька структур (приблизно 23) зі співзвучними назвами. Що це за мімікрія брендів? У пошуках відповіді на це питання журналісти звернулися до консорціум "ЄДАПС". Там відповіли, що до певного моменту нічого не знали про існування компанії AMB group. Не було відомо про жодну "гучну" розробку фірми, не зустрічалася вона і серед компаній, які, зазвичай, рясніють у пресі у зв"язку з різноманітними впроваджувальними рішеннями та IT-новаціями! Проте, на початку липня цього року, в "ЄДАПС", справді, надійшла пропозиція про співпрацю на бланку фірми AMB group.

Лист компанії AMB group на адресу консорціуму "ЄДАПС". На словах - AMB group зацікавлена у співпраці. Насправді - люди, що стоять за AMB group мають на меті рейдерске захоплення чужого бізнесу

Працівники консорціуму навіть намагалися зв"язатися з цією компанією. Але за телефонами, вказаними в реквізитах фірми, не вдалося отримати відповіді: куди все-таки додзвонилися і що це за структура? Щоправда, вдалося дізнатися, що особи, які підписували лист від імені AMB group винаймають офіс за адресою: м. Київ, вул. Платонівська, 18. Туди ми й вирушили.

За цією адресою очікували побачити якщо не вітчизняну "IT-Мекку", осередок офісів високотехнологічних компаній, то хоча б звичний за теперішніх часів бізнес-центр, з усіма атрибутами житла успішних комерційних проектів. На наш подив, у непоказній будівлі на вул. Платонівській, 18 виявився гуртожиток столичного ПТУ залізничного транспорту!

Вітчизняна "IT-Мекка" незареєстрованої в Україні компанії AMB group розташована в... гуртожитку ПУ залізничного транспорту.

Із вікон кімнат, уподобаних майбутніми обхідниками шляхів, помічниками машиністів стирчали саморобні телевізійні антени, упереміш із поспішно спорудженими сушарками для шкарпеток і спідньої білизни. Але цей "пейзаж" прикрашав половину будівлі - у другій, очевидно, спарвді розмістили якийсь офіс. Принаймні, з торця будівлі, у внутрішньому дворику гуртожитку, під навісом тулилися "жебрацькі" "лексуси" та "японці" - вочевидь не учні ПТУ, які здобувають ази професії та орудують кувалдами, "роз"їжджають" на таких авто.

З усіх боків внутрішній двір гуртожитку ПТУ залізничного транспорту заставлений іномарками. Це не автомобілі майбутніх обхідників шляхів. Це машини тих, хто відкрив напівпідпільні фірмочки, що спеціалізуються на фінансових махінаціях

Чиї це машини - з"ясувати не вдалося. Охоронці, що заступили нам шлях, не змогли відповісти, чи є в цій будівлі офіс AMB group і кому належать автівки, припарковані під будинком. Ретельність охорони та режимність об"єкту примушувала подумати, що тут не фірма AMB group, що працює на відкритому ринку, а, принаймні, державний об"єкт значного ступеня секретності. Але куди у такому разі, подіти гуртожиток зі шкарпетками, що стирчать із вікон, і, пробачите, трусами!? Виник сумнів: а може AMB group - фікція? Може, блефував Кравцов, коли посилався на "впливових людей" і, насамперед, на Раїсу Богатирьову, Миколу Азарова та Вадима Копилова (колишній заступником міністра фінансів)!?

"Чом би й ні!", - кажуть експерти, до яких звертався "Багнет". У Держкомстаті є дані, що Кравцов, окрім заявленої ним приналежності до AMB group, цілком офіційно є співзасновником товариства "Науково-вповаджувальна фірма "БКП-консалтинг". Знаєте, хто за даними Держкомстату, є співзасновником у цій структурі? Богатирьов Ігор Олександрович! Саме цю людину голова РНБО Раїса Богатирьова називала у низці інтерв"ю для ЗМІ своїм чоловіком. Через чоловіка, очевидне існування можливої "комерційного" стику між Раїсою Богатирьовою та Григорієм Кравцовим. А як до цієї компанії потрапили Микола Азаров і Вадим Копилов? Для цього потрібно знати, чим займалася і чим "прославилася" фірма "БКП-консалтинг".

Діяльність цієї структури відбита офіційних документів Генпрокурати, МВС, ДПАУ, ГОЛОВКРУ, в депутатських запитах. Якщо вірити всім цим паперам, то виходить, що в період 2002-2006 років зафіксовані численні факти порушень чинного законодавства під час придбання ДПАУ у фірми "БКП-консалтинг" програмного забезпечення та апаратних засобів у рамках програми розвитку й модернізації податкового відомства. Сумарно через фірму "БКП-консалтинг" із значиними порушеннями законів "виведено" із бюджету 9 млн 988 тис. 437 грн. А хто в ці роки займався ДПАУ? Правильно: це Азаров та Копилов. Останній, до речі, навіть будучи одним із заступників голови ДПАУ, особисто, нібито, накладав резолюції на внутрішньовідомчих листах, що зобов"язували зробити платежі на адресу "БКП-консалтинг". У наступних публікаціях, "Багнет" детально висвітлить комерційні "досягнення" структур, підконтрольних Кравцову та його патронами. А поки що підіб"ємо проміжний підсумок.

Із чим має справу громадськість, в особі групи "Богатирьова - Азаров - Копилов - Кравцов & Co"? Алгоритм дій цього угруповання відображений у схемі (див. нижче).

Названі люди, можливо, мають на меті рейдерскі захоплення чужих підприємств. "Верхівка" групи, мабуть, в особі Богатирьової, Азарова, Копилова, Льовочкіна, забезпечує політичне й адміністративне прикриття структур, якими, вочевидь, керує Кравцов. Одночасно, "верхівка" "вибиває" багатомільйонні держзамовлення для підконтрольних структур. А вже ці компанії, "пилососять" бюджетні мільйони, перерозподіляючи гроші серед "потрібних людей". Можливості для цього широкі. Нібито одна з них - страхова компанія "Раритет", до якої, подейкують, має відношення чоловік Раїси Богатирьової - Ігор Богатирьов. "Багнет" продовжить розкручувати цей чиновницький клубок. Читайте наступні публікації.

"Багнет"

Зараз ви читаєте новину «Богатирьова, Азаров, Копилов і якийсь Кравцов уже "ділять" чужий бізнес!?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20766
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода