Українським фермерам загрожує банкрутство, поки великі мережі супермаркетів продають імпортні овочі, заробляючи надприбутки. Водночас Зеленський і Верховна Рада нічого не роблять, щоб підтримати вітчизняних сільгоспвиробників під час карантину, бо банкрутство аграріїв дозволить масово скупити їхню землю – за копійки.
Про це лідер партії "Національний Корпус" Андрій Білецький розповів на своєму Youtube-каналі.
Політик підкреслив, що в умовах карантину великі супермаркети продовжують працювати і отримують надприбутки, коли сільськогосподарські ринки вже багато тижнів закриті. Через це дрібним українським фермерам загрожує банкрутство, але чинна влада нічого не робить, щоб підтримати вітчизняного виробника.
"У Маріуполі фермери безкоштовно роздають редиску, бо не можуть продати. А в цей час ізраїльська редиска продається в українських супермаркетах. При цьому імпорт овочів в Україну в 2 рази перевищує експорт. За січень - лютий 2020 р. ми імпортували овочів на 54 млн грн, а експортували всього на 25 млн грн. Під час карантину супермаркети працюють і заробляють надприбутки, а українські фермери змушені викидати свою продукцію або продавати оптом монополістам у багато разів дешевше. Це результат корупції чинної влади, яка дозволяє тим, хто купив дозвіл, заробляти капітали під час загальної чуми", – заявив Білецький.
Очільник Нацкорпусу додав, що банкрутство українських аграріїв також вигідне ініціаторам ринку землі, адже фермери будуть змушені продати свої угіддя. Можливо, тому зараз влада не вживає жодних заходів для підтримки сільгоспвиробників.
"Український фермер вже вклав гроші в пальне, в добрива, в теплиці. Якщо він не продасть урожай, у наступний рік прийде банкрутом. У рік відкриття ринку землі в нього не буде грошей, щоб викупити власні угіддя. Тоді за безцінь великі холдинги через підставних осіб куплять у фермерів цю землю. У Зеленського і чинної Ради була можливість допомогти дрібному і середньому фермерству. Законопроекти 3205 та 3205/1 – вони якраз про створення Фонду часткового гарантування кредитів для фермерських господарств не більших, ніж на 500 га землі. Але ВРУ зняла ці законопроекти з розгляду порядку денного", – повідомив політик.
Нагадаємо, 26 та 27 квітня через закриті сільськогосподарські ринки в Херсонській області відбулися масові протести фермерів і патріотів. У підсумку, в регіоні пообіцяли відновити роботу близько 180 ринків. Зі слів очільника осередку Нацкорпусу в Херсоні Івана Старостенко, ситуація в області, жителі якої в основному заробляють на продажі ранньої сільськогосподарської продукції, – критична і загрожує фінансовим колапсом.
"Наша область межує з окупованим Кримом, і їй загрожує фінансовий колапс. Ситуація може бути страшнішою, ніж просто залишитися без грошей. Херсонська область виходить на ринок зі своїми овочами перша. Але тепер, через карантин, продукція просто псується. Або ми змушені продавати її оптом монополістам – редиска 3 грн за кг, коли в супермаркеті вона коштує 15 - 20 грн за кг. Те, що сьогодні є проблемою тільки Херсону, завтра стане проблемою усієї України", – сказав Старостенко.
Коментарі