субота, 18 серпня 2012 08:05

Спецтема: Боротьба за "мову"

"Мовне питання в Україні ставитимуть і за 20 років"

"Мовне питання в Україні ставитимуть і за 20 років"
Зрештою, мовою в нас і останні 20 років ніхто по-справжньому не займався, наголошує Леонід Ушкалов Фото: litakcent.com

Століттями чекають, що українська мова зникне, а вона все ніяк. Життя виявляється хитріше. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив літературознавець Леонід Ушкалов.

"На початку ХІХ століття харківські романтики, зокрема поет Амвросій Метлинський, казали, що української мови вже нема. Історія довела, що вони серйозно помилялися", - зауважив він.

Президент України Віктор Янукович 8 серпня підписав закон "Про основи державної мовної політики". Він дозволяє оголошувати регіональними мови національних меншин із представництвом понад 10 відсотків у регіоні. Закон ухвалений для підтримки в Україні російської мови, вважають більшість експертів.

"Мовне питання в Україні ставитимуть і за 20 років. Але не так гостро. Зрештою, мовою в нас і останні 20 років ніхто по-справжньому не займався. Попри те, вона розвивається", - наголосив Ушкалов.

"Ми завжди казали: допоки житиме українське село, буде мова. От зараз, як писав класик, село вигибає. Але мови стає більше. І це парадокс. Хоча є і зворотні процеси. Пригадую, їхав потягом від Львова до Харкова з пересічними галичанами. У Львові балакали українською. Під'їхали до Києва – заговорили суржиком. А ближче до Харкова – взагалі "істинно русскіє люді", - розповів літературознавець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще дві області ввели регіональний "язик"

Думки інших філологів щодо того, якою може бути мовна ситуація в країні за 20 років, читайте у журналі "Країна" № 31 (134) за 16 серпня 2012 року.

Зараз ви читаєте новину «"Мовне питання в Україні ставитимуть і за 20 років"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

16

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути