Прем'єр Микола Азаров доручив міністерству освіти проаналізувати законопроекти з реформування освіти, зареєстровані у Верховній Раді.
Про це керівник уряду сказав під час зустрічі з міністром освіти Дмитром Табачником.
"Я хотів би, щоб ті проекти закону "Про освіту", які подані народними депутатами на розгляд Ради, були детально проаналізовані міністерством освіти", - сказав він.
Крім того, за словами керівника уряду необхідно провести консультації з керівництвом вишів.
"Необхідно провести консультації як з керівництвом ВУЗів, так і зі студентською громадськістю: максимально проаналізувати і узагальнити пропозиції, доповісти уряду про результати цієї роботи, і потім уряд прийме рішення", - додав Азаров.
У свою чергу Табачник заявив, що законопроект, розроблений Міносвіти, відповідає європейським зразкам. За його словами, документ пройшов широке обговорення в 900 вузах, на нарадах ректорів, за участю органів студентського самоврядування.
"Ми отримали 3,5 тисячі поправок і пропозицій, які зараз опрацьовуються", - зазначив Табачник.
За його словами, головна мета змін до закону "Про освіту" - дати максимальну свободу університетам щодо визначення навчальних програм, запрошення викладачів, використання власних коштів.
Зі свого боку прем'єр Азаров зазначив, що закон про освіту має знайти розуміння у студентському та викладацькому середовищі.
"Завдання уряду - провести реформу освіти таким чином, щоб підняти якість освіти, наблизити нашу систему освіти до кращих європейських зразків", - сказав Азаров.
"Безумовно, все це має бути економічно обґрунтованим та мати перспективу в економіці знань. А під час підготовки законопроекту необхідно знайти розуміння як в студентському середовищі, так і у викладацькому", - додав прем'єр.
Він попросив Табачника поставитися до цього питання надзвичайно серйозно.
Студентська громадськість протестує проти нововведень, що готуються Міносвіти. Вони, зокрема, заявляють, що планується скоротити держзамовлення у ВНЗ, а також ліквідувати їхню автономію. Крім того, невдовлення студентів викликають плани МОНу дозволити вишам самостійно визначати плату за навчання.
Коментарі
2