Ексклюзиви
Понеділок, 06 грудня 2010 18:24

Азаров доручив Пенсійному фонду зменшити максимальну пенсію

Азаров доручив Пенсійному фонду зменшити максимальну пенсію

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив голові правління Пенсійного фонду (ПФ) України Борису Зайчуку разом з Міністерством фінансів терміново підготувати законопроект, в першу чергу, про обмеження максимального розміру пенсії.

Про це стало відомо сьогодні під час зустрічі прем'єр-міністра з головою правління ПФ, повідомляє прес-служба уряду.

"Абсолютно неправильно і несправедливо, що одні люди в нас отримують по 800 грн пенсії, а інші - по 50 тис., причому отримують з солідарного фонду. Розробіть такий законопроект, щоб вже з 1 січня наступного року ми ліквідували цю соціальну несправедливість, створену попередньою владою. Порахуйте, як обгрунтовано обмежити максимальний розмір пенсії - можливо, 10-12 мінімальних пенсій, і порахуйте, яку економію коштів це дасть", - підкреслив глава уряду .

Крім цього, прем'єр-міністр доручив розглянути питання про зміну віку виходу на пенсію для окремих категорій громадян. М.Азаров також переконаний, що негайно треба переходити до накопичувальної системи пенсійного страхування. Глава уряду доручив терміново розробити відповідний законопроект.

Двома днями раніше видання "Дзеркало тижня", в розпорядженні якого виявилися сформульовані урядом ключові положення пенсійної реформи, повідомляло, що Кабінет міністрів України пропонує обмежити максимальний розмір пенсії 12 прожитковими мінімумами для непрацездатних (у грудні 2010 р. - 734 грн x 12 = 8 тис . 808 грн). У той же час, згідно з рішенням Конституційного суду від 2007 р., це торкнеться тільки тих, хто буде оформляти пенсію після 1 січня 2011 р.

Нагадаємо також, що в Україні з 1 грудня 2010 р. підвищуються розміри пенсійних виплат. Так, виходячи з підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, пенсії збільшуються з 723 грн до 734 грн. Мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв'язку зі втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї з 1 грудня ц.р. становить 734 грн, мінімальна пенсія у зв'язку зі втратою годувальника на двох непрацездатних - 880,8 грн, на трьох і більше - 1 тис. 101 грн.

Шахтарі, згідно з законом "Про престижність шахтарської праці", в грудні отримають пенсію в розмірі не менше, ніж 2 тис. 202 грн, у той час як, доплата на одного непрацездатного, до пенсії, у зв'язку зі втратою годувальника внаслідок травм або професійного захворювання, відповідно до закону, збільшиться з 723 грн до 734 грн.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 грудня складе: для інвалідів першої групи - 1 тис. 716,6 грн, другої - 1 тис. 578,1 грн, третьої - 1 тис. 394,6 грн, для учасників бойових дій - 1 тис. 211,1 грн.

Відзначимо, в липні ц.р. Державний комітет статистики України повідомляв, що середній розмір призначеної місячної пенсії пенсіонерам в Україні на початок 2010 р. складав 999 грн, що на 101 грн більше, ніж на початок 2009 р. Зокрема, середній розмір пенсії за віком на початок 2010 р. становив 1 тис. 39,6 грн (942,7 грн на початок 2009 р.), за інвалідністю - 848,8 грн (742,7 грн на початок 2009 р.), у разі втрати годувальника - 771,2 грн (647 грн на початок 2009 р.). Всього в Україні на початок 2010 р. налічувалося 13 млн 721,1 тис. пенсіонерів.

Раніше, в кінці серпня ц.р., віце-прем'єр-міністр з питань Євро-2012 Борис Колесніков заявляв, що пільгові пенсії за пропозицією Президента України Віктора Януковича будуть значно зменшені.

"Пільгові пенсії за пропозицією В.Януковича будуть зменшені. Чому шахтар чи металург, який простояв все життя біля печі, буде отримувати пенсію в 2 тис., а "заслужений" депутат - 16 тис. грн?", - заявив Колесніков. На думку віце-прем'єра, необхідно встановити певний максимальний розмір державної пенсії.

РБК-Україна

Зараз ви читаєте новину «Азаров доручив Пенсійному фонду зменшити максимальну пенсію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 14152
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода