США можуть почати тиснути на Україну, щоб вона поступилася частиною автономії Донбасу.
Про це повідомляє AP.
Президент США Джо Байден заявив цього тижня, що Америка візьме на себе більшу роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Зокрема, домовиться з Володимиром Зеленським, щоб Україна визнала часткову автономію на Донбасі.
Йдеться про дозвіл регіону Донбасу контролювати власну охорону здоров'я, поліцію і школи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден повідомив, чи відправить в Україну солдатів у разі нападу росіян
Байдену також доведеться заохочувати бажання України вступити до НАТО. США та НАТО відкидають вимоги президента Росії Володимира Путіна щодо того, щоб вони назавжди відмовилися від членства України у західному військовому альянсі.
Але високопосадовці Держдепартаменту заявили Україні, що членство в НАТО навряд чи буде схвалено найближчим десятиліттям, за словами людини, знайомої з цими приватними переговорами, яка говорила на умовах анонімності.
Для Байдена виклик полягатиме в тому, щоб спонукати Київ прийняти деякі факти на сході України, не створюючи враження, що він поступиться Путіну - прийняття, яке могло б надати сміливості російському лідеру і розв'язати нову лінію засудження з боку республіканців, доки популярність Байдена залишається на високому рівні.
"Але я не бачу, щоб Вашингтон підштовхував українців до кроків, які поставили б під загрозу їхній суверенітет чи здатність національного уряду приймати рішення", - сказав Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні.
Байден і Путін говорили 7 грудня у відеоформаті, розмова тривала дві години. Байден висловився про підтримку України.
Також сказав Путіну, що "зовнішні сили" не можуть мати права вето у питанні вступу до НАТО окремих країн. Це вирішують лише члени Альянсу і країни-кандидати.
Коментарі
1