Питання термінових дебатів у Парламентській асамблеї Ради Європи щодо українського закону про освіту суто політичне.
На цьому наголосив глава делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар'єв у кулуарах ПАРЄ.
"Остаточне затвердження дебатів має відбутися в залі. Це рішення бюро, яке розділилося навпіл - дебати щодо України були призначені з перевагою в один голос. Я вважаю це дуже політичним кроком. Це фактично помста українській делегації за те, що вона проявляла дуже активну позицію в питанні звільнення Аграмунта. За дебати проголосували майже всі представники Європейської народної партії, румуни, угорці, іспанці", - сказав Ар'єв.
Він попередив європейських колег, що українська сторона діятиме дзеркально у подібних випадках.
"Я проводжу необхідні переговори. Заявив колегам, що вважаю це рішення відверто політичним. По Каталонії нема термінових дебатів, хоча ситуація там значно серйозніша для Європи, ніж ситуація з українським законом про освіту, який був надісланий до Венеціанської комісії Ради Європи урядом України для оцінки. Нема підстав. Це суто політичний крок", - наголосив Ар'єв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина та Румунія "об'єдналися" проти українського закону про освіту
5 вересня народні депутати 255-ма голосами підтримали освітню реформу. 28 вересня закон "Про освіту" набув чинності. Він передбачає, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову у молодших класах, а із середньої школи починатимуть вчитися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.
Парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону "Про освіту".
Коментарі