Коли держава втрачає монополію на військові формування, це призводить до великих проблем.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Андрій Золотарьов.
"Історія знала приклади, коли намагалися будувати армію в армії. Під час боротьби Ізраїлю за незалежність була історія з судном "Альталена", яке везло до Палестини зброю, що призначалася для Ірґун цваї леумі, очолювану майбутнім прем'єр-міністром Їзраїлю Менахемом Бегином. Це був ізраїльський аналог "Правого сектору". Намагання будувати армію в армії закінчилося розстрілом "Альталени". І збройні формування увійшли до складу ЦАХАЛу", - розповів політолог.
"Коли держава втрачає монополію на насильство, це призводить до дуже великих проблем, а, мабуть, до розпаду країни", - додав експерт.
За словами Золотарьова, у бійців "Правого сектору" мало бажання йти в армію.
"Питання в тому, що є добровольці. У них не багато бажання йти в армію, якою командує Муженко. Тому, що люди, які воювали, які нюхали порох, дуже добре знають, що в армії, очолюваній ветеранами, леви приречені на поразку. І їх можна зрозуміти. Але можна і зрозуміти президента, який дуже добре відчуває наслідки, якщо буде створена армія в армії. І треба шукати компроміс", - зауважив експерт.
Також, політолог зазначив, що у цій ситуації існує "логіка олігархів".
"У нас дуже складна ситуація, де є добровольці, де є логіка захисту держави і її інтересів. І є логіка олігархів. Якщо Рінат Ахметов стукав касками під Кабміном, то у Коломойського є добровольчі формування, які він підтримував. І це, власне кажучи, є його відповіддю президенту. І позбуватися цієї збройної сили, як я розумію, Коломойський не збирається", - сказав Золотарьов.
За словами експерта, у Верховній Раді з'явиться законопроект щодо добровольчих військових формувань. "Але чи він отримає підтримку? Я вважаю, що навряд чи", - зазначив політолог.
Нагадаємо, що раніше лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош заявляв про необхідність прийняття Верховною Радою закону про добровольчий український корпус.
Коментарі
7