"Питання Голодомору та УПА були предметом політичних дискусій між Ющенком та опозицією, представленою Партією регіонів. Тепер, прийшовши до влади, регіонали заповнюють ті ж ніші, що заповнював Ющенко, але ідеологічно протилежним контентом", - сказав Касьянов.
Історик додав, що до влади прийшли технократи, для яких ідеологічні питання мають вторинне значення:
"Вони просто мають умаслити свого виборця. От буде День Перемоги, вони ще з цього приводу висловляться і на цьому всі розмови затихнуть, - вважає Георгій Касьянов. - Хоча можуть проявлятися персональні інтереси окремих політиків, наприклад Вадима Колесніченка чи Дмитра Табачника. Це ті "балакучі голови", які підтримують мінімальний ідеологічний тонус".
Історична політика завжди передбачає насадження певної ідеологічної позиції в історичні дослідження, додав Георгій Касьянов.
"Історики протестують проти цього. У Польщі із приходом до влади націоналістично правих Качинських Інститут національної пам'яті став виконувати роль "ідеологічного куратора" історичних питань. Як наслідок, значна кількість істориків увійшли з ним у суперечність, - пояснив історик. - У Франції, наприклад, були дискусії з приводу геноциду вірмен. Національне Зібрання ухвалило закон, за яким заперечення геноциду вірмен є злочином. Сенат цей закон "підвісив", він не діє",
Водночас Георгій Касьянов не бачить в Україні ознак державного "замовлення" на "нову історію".
"Були імпульси від Табачника про те, що він особисто буде читати кожен підручник з історії та його редагувати. Було зникнення з сайту президента банера -посилання на інформацію про Голодомор. Потім розмови про позбавлення Бандери звання Героя України та рішення донецького суду. Нарешті маємо заяву Януковича в ПАРЄ. Але це не система".
Коментарі