Президент Віктор Янукович виступає за розсекречення архівних матеріалів щодо Голодомору 1932-33 років.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.
"Коли мені говорять, що я нібито заперечую Голодомор - я ініціюю розсекречення архівних матеріалів, що стосуються періоду Голодомору, і передачу їх також до Інституту національної пам"яті, де історикам можна буде об"єктивно і з повним доступом їх вивчати", - цитує прес-служба лист Януковича Українського конгресового комітету Америки.
Крім цього, Янукович у цьому листі наголосив на необхідності більш активного діалогу української влади з представниками української діаспори.
Глава держави спрогнозував затвердження концепції громадського телебачення на наступному засіданні громадської гуманітарного ради.
"Коли мені кажуть про нібито згортання свободи слова в Україні, я ініціюю процес створення громадського телебачення. До речі, цей процес вже на стадії завершення, і на наступному засіданні гуманітарного ради ми затвердимо концепцію громадського телебачення", - сказано в листі.
Він також запевнив комітет у тому, що робить все можливе для проведення чесних і прозорих місцевих виборів.
Зауважимо, що 27 квітня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі (Франція) Янукович виступив проти визначення Голодомору 1932-33 років геноцидом.
У 2006 році Верховна рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинуло від 3 до 7 мільйонів чоловік.
Нагадаємо, нещодавно на вокзалі в Києві був затриманий Директор музею "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого. Він працює над матеріалами з історії національно-визвольного руху з 1919 по 1991 рік. Історика допитували 14 годин.
Коментарі
8