Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали спільну заяву з питань врегулювання придністровської проблеми.
Заява прийнята за підсумками 3-го засідання українсько-російської міждержавної комісії в понеділок в Києві.
Росія і Україна вважають, що вирішення придністровської проблеми може бути тільки політичним, і закликають сторони утримуватися від односторонніх дій, йдеться у спільній заяві.
"Президенти двох країн, які виступають як посередники і країни-гаранти, виходять з необхідності вирішення придністровської проблеми виключно мирними політичними засобами шляхом рівноправного діалогу з метою визначення особливого надійно гарантованого статусу Придністров'я на основі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Молдови, конституційного нейтралітету і формування єдиного правового економічного і оборонного простору", - наголошується в документі.
Москва і Київ продовжать узгоджені зусилля з відновлення взаєморозуміння між Республікою Молдова і Придністров'ям і "закликають їх утримуватися від односторонніх дій, здатних ускладнити ситуацію в регіоні і перспективи врегулювання".
"Росія і Україна підкреслюють важливу стабілізуючу роль нинішньої миротворчої операції в регіоні і виступають за конструктивну взаємодію всіх вхідних в неї компонентів", - йдеться в документі.
Медведєв і Янукович також відзначають, що в Московській заяві від 18 березня 2009 року сторони висловилися за трансформацію нинішньої операції в мирогарантійну під егідою ОБСЄ в контексті придністровського врегулювання і підтверджують готовність взяти в цьому активну участь.
Москва і Київ "мають намір у контакті з міжнародними партнерами сприяти створенню належних умов для відновлення роботи постійної наради з політичних питань в рамках переговорного процесу по придністровському врегулюванню за участю політичних представників Республіки Молдова і Придністров'я, посередників від РФ, України і ОБСЄ, а також спостерігачів від ЄС і США".
Президенти Росії і України переконані, що співпраця в рамках переговорного процесу у форматі п'ять плюс два "здатна прискорити досягнення всеосяжного і стійкого політичного врегулювання на Дністрі".
Коментарі
1