Ексклюзиви
неділя, 27 травня 2012 04:05

Amnesty International: бойкот не допоможе

Amnesty International: бойкот не допоможе
Фрагмент постера Amnesty International

Генеральний секретар Amnesty International в Німеччині Вольфганг Гренц в інтерв'ю Die Zeit заявив, що перед проведенням великих заходів в країнах, де існують проблеми з дотриманням прав людини, варто було б висувати конкретні умови щодо гарантій дотримання прав людини до певного терміну.

Україна, за його словами, є особливим випадком, оскільки в момент присудження їй права проведення ЧЄ в 2007 році ситуація з правами людини розвивалася швидше позитивно, а з 2010 року розвиток пішов в іншу сторону.

Він уточнив, що мова йде не тільки про справу Юлії Тимошенко, а й про застосування тортур в поліції в цілому, цензуру в пресі та судовому переслідуванні критиків "за нікчемними приводами".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Amnesty International стурбована свавіллям української міліції

За його словами, бойкот ЧЄ не допоміг би ув'язненим, проте ЗМІ, спортсмени, функціонери, політики і глядачі повинні висловлювати свою думку про вищеназвані проблеми. Вольфганг Гренц зазначив, що великі заходи самі по собі не можуть змінити ситуацію в країні, і привів у приклад Китай, де після Олімпійських ігор 2008 року ситуація, навпаки, погіршилася, особливо під час "арабської весни" 2011 року.

З приводу післяреволюційної ситуації в арабських країнах глава німецького відділення Amnesty International заявив, що багато чого змінилося на краще в Тунісі, де дали свободу політв'язням і встановили більшу свободу думок завдяки багатьом новим ЗМІ. Однак, зауважив Гренц, на журналістів як і раніше подають в суд за так звану образу релігійних почуттів.

Він також сказав, що Amnesty International не схвалює ізоляціоністську міграційну політику Європи, яка не дає легальних можливостей імміграції та змушує знедолених людей пробиратися до Європи небезпечними шляхами.

Зараз ви читаєте новину «Amnesty International: бойкот не допоможе». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути