Середа, 07 червня 2017 11:14

АМКУ не підтримав проект ліцензійних умов для лотерей Міністерства фінансів

АМКУ не підтримав проект ліцензійних умов для лотерей Міністерства фінансів
АМКУ планує провести детальне вивчення ситуації у сфері лотерей і при необхідності вжити заходів для демонополізації ринку. Фото: Финансы - bigmir)net

Антимонопольний комітет України повернув Міністерству фінансів на доопрацювання проект нових ліцензійних умов для лотерейного ринку. Про це йдеться в офіційній відповіді АМКУ на запит журналістів 5 каналу.

"Цей проект постанови Комітетом не був узгоджений, про що було повідомлено Міністерству фінансів України від 26 травня 2017 р. За результатами проведеного аналізу було встановлено, що критерії до ліцензіатів (здобувачам ліцензії) у проекті постанови КМУ не можуть бути визнані об'єктивними. При цьому державним банкам надаються переваги у порівнянні з іншими ліцензіатами в отриманні ліцензії на здійснення господарської діяльності з випуску та проведення лотерей. А це може мати негативний вплив на стан конкуренції на ринку", - говориться в офіційній позиції АМКУ.

Нагадаємо, Міністерство фінансів опублікувало на своєму інтернет-сайті проект Постанови КМУ "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей і встановлення розміру плати за видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей". Документ викликав хвилю гострої критики експертів галузі та народних депутатів, оскільки, як вважають аналітики, підзаконним актом чиновники Мінфіну намагаються обійти Верховну Раду України і повноваженнями уряду встановити нові правила для лотерейного ринку України.

При цьому документ явно лобіює створення монополії, а також відкриває шлях для квазі-легалізації азартних ігор, зокрема, гральних залів з лотерейними терміналами самообслуговування (ЛТС), які без сертифікації ПЗ (вимоги відсутні в ліцензійних умовах) можуть бути використані, як звичайні ігрові автомати. У проекті ліцензійних умов штучно відсіяні можливість отримання ліцензій нинішніми операторами "М.С.Л." і "Патріот". При цьому збережена можливість для ліцензування єдиної компанії - УНЛ.

АМКУ найближчим часом планує провести детальне вивчення ситуації у сфері лотерей і при необхідності вжити заходів для демонополізації ринку.

"Комітетом з метою визначення стану конкуренції у сфері випуску та проведення лотерей буде проведено дослідження, за результатами якого, у разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, буде вжито відповідних заходів і підготовлені пропозиції", - йдеться у відповіді АМКУ.

Зараз ви читаєте новину «АМКУ не підтримав проект ліцензійних умов для лотерей Міністерства фінансів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6614
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути