вівторок, 27 березня 2012 13:13

Спецтема: Луценко за ґратами

Американський суд відмовив Луценку у позові до Пшонки і Кузьміна - ЗМІ

Американський суд відмовив Луценку у позові до Пшонки і Кузьміна - ЗМІ
Суд у США не побачив у позові Луценка переконливих причин для справи. Фото: position-news.ru

Федеральний суд округу Колумбія у США відмовився відновити провадження за позовом колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка до генпрокурора країни Віктора Пшонки.

Про це повідомляє "Український тиждень" з посиланням на РАПСИ.

Позов було подано у грудні 2011 року. Луценко вимагає визнати його кримінальне переслідування незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди. У лютому суд відхилив позов у зв'язку з тим, що позивач не виконав його розпорядження без пояснення причин. Зокрема, Луценко у встановлений строк не зумів поінформувати суд про те, як проходить повідомлення відповідачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друзі Луценка "запросили" прокурора до американського суду

Після цього захист Луценка подав до суду клопотання про відновлення провадження за позовом. Адвокати зазначили, що готові надати необхідний звіт про повідомлення відповідачів. Проте, 26 березня суд відхилив клопотання, ухваливши, що причини, наведені захистом Луценка у його виправдання, недостатньо переконливі.

У позові Луценко звинуватив відповідачів у порушенні його права на недоторканність особи шляхом незаконного арешту і необгрунтовано довгого утримання під вартою. Крім того, екс-глава МВС стверджував, що у висновку він піддавався нелюдському і такому, що принижує його гідність, поводженню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рішення американського суду зробить керівництво ГПУ невиїздними - Луценко

Крім Пшонки відповідачами за позовом виступали його перший заступник Ренат Кузьмін, а також співробітники генпрокуратури Сергій Войченко та Антон Зінченко.

Зараз ви читаєте новину «Американський суд відмовив Луценку у позові до Пшонки і Кузьміна - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути