Ексклюзиви
субота, 20 серпня 2011 13:58

Акімова: "Скасування зрівнялівки в пенсіях - головне завдання держави"

Акімова: "Скасування зрівнялівки в пенсіях - головне завдання держави"

Головними завданнями держави щодо здійснення реформ в Україні на сьогодні є скасування зрівнялівки в пенсіях, введення економічно і соціально обгрунтованих тарифів ЖКГ, створення системи первинної та екстреної медичної допомоги, запуск ринку землі, дерегуляція і стимулювання підприємницької ініціативи, прискорення приватизації, диверсифікація імпорту енергоносіїв та підготовка цього сектора до приватизації для залучення інвестицій.

Про це ZN.UA розповіла перший заступник голови адміністрації президента України Ірина Акімова. Зокрема вона назвала сім першочергових реформ для держави і конкретні завдання щодо їх здійснення.

"Перше — реформа системи соціальної підтримки через запровадження механізму надання пільг і допомог залежно від рівня доходів громадян; системи економічно й соціально обгрунтованих нормативів споживання житлово-комунальних, транспортних та інших послуг; системи моніторингу та оцінювання програм соціальної підтримки", - розповіла вона.

За її словами, друга — це реформа системи пенсійного страхування.

"Розмір пенсій має розраховуватися залежно від заробітку та страхового стажу. Буде скасовано зрівнялівку у пенсіях шляхом встановлення чіткої залежності розміру пенсії від часу виходу на пенсію. Запровадження другого (накопичувального) рівня обов'язкового пенсійного страхування забезпечить додаткові надходження майбутнім пенсіонерам та їх гідну старість", - зауважила Акімова.

"Третя — реформа медичного обслуговування для забезпечення населення доступною та якісною медичною допомогою. Передбачається створення центрів первинної медичної допомоги, забезпечення можливості вільного вибору пацієнтом лікаря первинної ланки. Буде створено загальнодержавну систему екстреної медичної допомоги, забезпечено підготовку медичних кадрів за найбільш дефіцитними спеціальностями, насамперед сімейних лікарів за державним замовленням", - повідомила вона.

Четвертою Акімова назвала реформу енергетичного сектора. За її словами, це питання диверсифікації імпорту енергоносіїв, підготовки цього сектора до приватизації для залучення інвестицій. Необхідно завершити перехід до економічно обгрунтованого рівня тарифів на енергоносії, який є об'єктивним і невідворотним (паралельно із запровадженням відповідних компенсаторів для соціально вразливих груп населення).

"П'ята — земельна реформа. Основним завданням є запуск найближчими роками повноцінного ринку землі та водночас створення надійних правових гарантій використання землі за прямим призначенням. Має бути сформована законодавча база земельної реформи, реалізація якої дасть змогу залучити іпотечні кредитні ресурси для модернізації аграрного сектора", - зауважила перший заступник голови адміністрації президента.

"Шоста — дерегуляція, стимулювання підприємницької ініціативи. Триватиме робота зі спрощення започаткування, ведення, припинення бізнесу, спрощення порядку отримання ліцензій і дозвільних документів, посилення відповідальності посадових осіб за порушення дозвільного законодавства, удосконалення системи державного нагляду та контролю у сфері господарської діяльності.

Сьома — це прискорення приватизації. Необхідно оновити законодавчу базу, насамперед звершити підготовку та ухвалити Державну програму приватизації, внести необхідні зміни до приватизаційного законодавства. Приватизація підприємств ключових секторів має відбуватися на основі затверджених програм їх розвитку. Застосовуватимуться особливі підходи до приватизації містоутворюючих підприємств. Визначення особливостей приватизації таких підприємств запобігатиме негативним соціальним наслідкам їх реформування", - додала Акімова.

Зараз ви читаєте новину «Акімова: "Скасування зрівнялівки в пенсіях - головне завдання держави"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути