Кандидати в президенти активно шукають людей на мітинги перед другим туром. Судячи з усього, регіонали налаштовані більш серйозно. В усякому разі з десяти вакансій в інтернеті "люди на мітинг" у восьми випадках роботодавцями виявилися регіонали. Причому виходити на роботу, як розповіли по оголошенням, потрібно вже через пару днів.
Як і раніше, беруть людей від 16 до 60 років. Особливих навичок від мітингуючих не вимагають.
"Вам не потрібно що-небудь говорити. Просто стояти і махати прапором. Ми підберемо вам варіант більш вигідний для вас матеріально і у вашому районі", - розповів хлопець, який назвався Андрієм.
Ораторських здібностей від агітаторів теж не вимагають.
"Вам не обов"язково бути симпатиком кандидата в президенти - переконувати людей не потрібно. Вам видадуть інформаційний матеріал і розкажуть, як хвалити кандидата", - розповів роботодавець Георгій.
Умови роботи у лідера опозиції вигідніші.
"Час роботи у нас коштує 15-20 гривень, - розповів по телефону Андрій. - Працювати треба до 10-14 годин, так що на 200 гривень на день можете розраховувати".
Разом із "живими" грошима тут обіцяють і "соцпакет" - кашу з тушонкою або консервами, гарячий чай, шкарпетки, валянки, намети з обігрівом і обігрівачі "УФО" на вулиці. "Ми розуміємо, що зараз дуже холодно, але не переживайте - мерзнути не будете", - розповів ще один посередник Олексій.
Стояти за Тимошенко доведеться всього за 10-15 грн. в годину, та й той час мітингів обмежується 4-6 годинами. "Максимум заробите в день 80 гривень, харчуванням забезпечимо", - відповіли за оголошенням. А ось зігріватися потрібно буде своїми силами. "Ну що сказати, одягайтеся тепліше", - порадили нам.
Цікаво, що в обох таборах посередники намагаються демпінгувати, щоб заробити собі копійку.
"Всі вакансії на мітинги в центрі міста закриті. Але якщо у вас є досвід і ви дуже маєте потребу в грошах, постараюсь що-небудь для вас зробити. Але це буде коштувати менше - близько 10 грн. За годину", - пояснила якась Олександра. І це при тому, що в 2007 році за таку роботу не платили менше 30 гривень.
Роботодавці кажуть, що не забезпечують житлом мітингувальників, хоча в акціях, схоже, беруть участь не тільки кияни. Як розповів президент асоціації малих готелів та апартаментів України Дмитро Заруба, попит на тимчасове проживання в столиці підвищився.
"Мітингувальників найчастіше розміщують на недорогих базах відпочинку і в невеликих готелях на околиці столиці. Ажіотаж на тимчасове житло буде за кілька днів до другого туру", - говорить він. Ймовірно, ціни на таке житло підвищаться на 20%.
Коментарі
9