Компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова продає вугільні активи в Ростовській області Російської Федерації.
Покупцем є кіпрська структура Valleyton Investments Limited, номінальний власник якої невідомий на ринку. Про це інформує Коммерсантъ.
Федеральна антимонопольна служба РФ схвалила клопотання кіпрської компанії Valleyton Investments Limited про придбання прав, що дозволяють визначати умови підприємницької діяльності АТ Донський антрацит, ТОВ Сулінантрацит і АТ Шахтоуправління Обухівська.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ахметов тримає монополію на залізниці
Плановані до придбання компанії займаються видобутком і реалізацією антрациту. Власником Valleyton є громадянка Вірменії Олена Оганесян, ім'я якої не відомо на вугільному ринку.
У енергохолдингу ДТЕК підтвердили, що йдеться про їхній актив, і пообіцяли дати розгорнутий коментар пізніше.
У 2012 році за $39 млн ДТЕК придбав 100% акцій Обухівської, 100% акцій Донського антрациту і 66,7% акцій Сулінантрациту, який потім був об'єднаний з Донським антрацитом.
Зі звіту Обухівської випливає, що підприємство отримало дозвіл на експорт вугілля в Україну тільки в березні 2020 року, тоді як квоти на це почали видавати з 1 червня 2019 року. Отримання дозволу дало можливість шахті вийти з простою.
За підсумками 2020 року виручка компанії скоротилася на 4,2%, до приблизно $120 млн, чистий прибуток - на 35,7%, до $3,45 млн. У 2021 році компанія планує добути 2 млн т вугілля. Виручка Донського антрациту (потужність — 1,5 млн т на рік) скоротилася на 18,2%, до близько $24 млн, чистий збиток зріс більш ніж удвічі, до $63 млн.
У 2016 році Обухівська і Донський антрацит видавали гарантії Сбербанку по кредиту Fabcell на $324 млн і $400 млн відповідно. Зобов'язання з погашення кредиту та відсотків наступають у вересні. Компанії сподіваються на реструктуризацію заборгованості.
26 липня 2021 року Дніпровський коксохімічний завод холдингу Метінвест олігарха Ріната Ахметова переміг на тендері з продажу Дніпровського меткомбінату з пропозицією 9,17 млрд грн. Стартова ціна становила 8,4 млрд грн. Дніпровський коксохім запропонував за лот 9,1 млрд грн.
Коментарі