"В законі про Кабмін чітко написано: виключно за поданням президента знімається і призначається два міністра – міністр оборони і міністр закордонних справ. В мене запитання: як ця постанова могла голосуватися в парламентський залі?", - зазначив він.
"Якби я поставив таку постанову на голосування, то мене б знесли разом з кріслом", - впевнений Яценюк.
"Я здивований тим, що в уряді можуть бути особисті стосунки. Якщо це була образа як жінки, по-перше, жінку не можна ображати, треба вибачитися. Але якщо є непорозуміння між прем"єром і міністром – це треба вирішувати в кабінеті", - зазначив він.
Відповідаючи на питання, хто може очолити МЗС, депутат сказав: "Це може бути і політик".
В той же час Яценюк відкинув можливість свого призначення на цю посаду.
"Арсеній Яценюк вже там був. Я зараз займаюся іншими справами", - наголосив він.
Крім того, відповідаючи на питання, чи варто підпорядковувати СБУ парламенту, депутат заявив: "Цей закон неконституційний".
"Для мене найважливіше, щоби СБУ і правоохоронна система виконувала свою функцію. А саме забезпечення безпеки і свобод громадян. Цей закон спрямований тільки на одне – давайте доділимо те, що не доділили", - зазначив Яценюк.
"Якщо цей закон теоретично буде прийнятий, щодо призначення в.о. голови служби, дасть таку можливість – я буду перший аплодувати і проголосую за цей закон. Але я вам скажу – цього не буде", - впевнений він.
"Потрібно, щоби був призначений голова СБУ, але та надмірна політизація, яка сьогодні є, кого б ви не внесли, фактично не дасть можливості призначити голову Служби. Сподіваюся, що колись він буде призначений", - заявив Яценюк.
3 березня Верховна Рада 250-ма голосами народних депутатів прийняла постанову про звільнення Огризко з посади міністра закордонних справ України. Зокрема, "за" проголосували 174 народні депутати від фракції Партії регіонів, 49 – від БЮТ, 27 – від КПУ, від фракцій "Наша Україна – Народна самооборона" та Блоку Литвина не проголосував жоден депутат.
За матеріалами: 5 канал, Gazeta.ua.
Коментарі