31 парламентарія обрали депутатами до обласних рад на місцевих виборах 25 жовтня. Проте народні обранці не квапляться складати мандат.
Про це розповів аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карантин вихідного дня: уряд фактично зробив подарунок кандидатам перед 2-м туром
"Близько 50 народних депутатів балотувалися на місцевих виборах, переважно до обласних рад. Ми проаналізували, скільки таких депутатів перемогли. За даними Комітету виборців, 31 народний депутат переміг на виборах до обласних рад".
Найбільше обрано до Волинської облради - 5 нардепів, 4 - до Хмельницької облради, по 3 - до Львівської, Вінницької та Одеської облрад, наголосив експерт.
Згідно з законом, не можна одночасно працювати у 2 радах та мати 2 представницькі мандати, зауважив він.
"Чи побачимо ми масовий відтік депутатів із парламенту? На 99,9 відсотків можна бути впевненими, що ситуація з кількістю народних депутатів у парламенті не зміниться".
Парламентарі не проміняють депутатський мандат у Верховній Раді. Вони вже готують заяви та відмовляються від посад в облрадах, отриманих на місцевих виборах. Замість них місцевими депутатами стануть наступні за списком виборці, пояснив аналітик КВУ.
"Ми розцінюємо такі дії, насамперед, як обман виборців і спосіб маніпулювати думкою громадян".
Це традиційна схема отримання більшої кількості голосів для партій. Тому слід розробити "законодавчі запобіжники", щоб у майбутньому уникнути такої ситуації, заявив Рибачок.
25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад, а також міських, селищних і сільських голів у всіх 24 областях України.
На 22 листопада заплановано повторне голосування в 11 українських містах. Мерів обиратимуть жителі Дніпра, Львова, Миколаєва, Полтави, Рівного, Ужгорода, Черкас, а також Бердянська, Дрогобича, Нікополя і Слов'янська.
Коментарі