Неділя, 04 березня 2012 12:00
Ольга Швед
Ольга Швед
Ольга Швед

Убити Драйзера

- Читаю, - таку відповідь на "Що робиш?" найчастіше чув протягом двох місяців мій хлопець Андрій.

Зустрічатися почали восени. Тоді саме взяла "на пробу" в бібліотеці "Американську трагедію" Теодора Драйзера. І так захопилася, що 800-сторінковий двотомник проковтнула за чотири дні. Зазвичай, якщо один твір автора дуже сподобався, прочитую всі його книжки. Тоді роблю на місяць-два перерву, й знову беруся. Читаю швидко - запоями, як залежний від дози наркоман. Це в мене родинне - батько так само.

Андрій сам їздив у гори

Програміст за освітою, окрім творів зі шкільної програми та книжок по веб-дизайну Андрій нічого не читав. До моєї книгоманії ставився поблажливо. Проблеми почалися, коли я стала відмовляти в зустрічах, мотивуючи тим, що зайнята. А сама читала.

Коли намагалася переказати своє захоплення Френком Каупервудом із "Фінансиста" - Андрій невдоволено кривився. Коли читала "Стоїка" - в кіно показували "Ромовий щоденник", на який я не пішла. Потім Андрій сам їздив у гори.

Я дочитувала останній роман Драйзера "Геній", коли він прийшов. Подивився на гору книжок у синіх обкладинках:

- Твій Драйзер зруйнував наші стосунки. Якщо він ще щось напише, я знайду його й уб'ю. У мене нормального життя через його писанину нема.

Я не сказала, що Драйзер уже нічого не напише. Як і того, що купила п'ять романів Люко Дашвар, а вже вийшов шостий. Пише вона ще швидше, ніж я ковтаю книжки. З Андрієм розійшлися, коли читала четвертий.

Зараз ви читаєте новину «Убити Драйзера». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

29

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода