Викладачі та товариші загиблих в авіакатастрофі в Харківській області членів екіпажу та курсантів шоковані втратою 26 побратимів і поділилися спогадами про них.
Начальник кафедри Харківського національного університета Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, полковник Віталій Кирпенко не вірить, що командир екіпажу, який керував літаком, міг припуститися помилки.
"Командир корабля - досвідчений льотчик. Не міг він припуститися помилки фатальної. Це планові польоти, штурмани виконують завдання. Це не для перевезення особового складу, в них у кожного своя парта, це саме для штурманів, які навчалися на цій машині", - каже Кирпенко, передає ТСН.
Щодо курсанта Олександра Харченка, якого в останній момент не допустили до навчань, Кирпенко зазначає, що це є випадковістю. Просто людина не склала залік і не потрапила на політ. Полковник також поділився спогадами про загиблого офіцера Ашрафа Мсую.
"У мене перший темношкірий хлопчик, який був в університеті взагалі. Я брав його на контракт 2011-2012 року. Він одним з перших дійшов до штурмана машини. Я його 15 років знаю", - розповів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одразу вибухнув: з'явилося відео падіння АН-26
Старший викладач на кафедрі фізичного виховання Сергій Гуманюк, який два роки працював з загиблими курсантами, розповів, що пам'ятатиме хлопців життєрадісними.
"Молоді, життєрадісні хлопці. Одна з найкращих груп на курсі", - говорить про загиблих.
Про загиблого Ашрафа Мсую розповідають що той мріяв стати офіцером ще 2016 року.
"Він просився грати в команді, хотів бути офіцером вже тоді. Він на будівництві працював, був з бідної родини. Він харків'янин, українець, вітчим білий, батько - лікар в Танзанії. Він - залишився штурманом в навчальній бригаді, - говорять товариші".
"Вони жили небом і залишились на небі, я не можу, мене просто розриває, молоді всі пацани", - каже курсант Олександр.
25 вересня о 20:50 поблизу міста Чугуїв, на відстані близько 2 км до військового аеропорту, сталося падіння літака АН-26 ЗС України військової частини А 4104 з подальшим загоранням. У літаку перебували військові льотчики та курсанти Університету повітряних сил імені І. Кожедуба. Всього на борту було 27 осіб. Вижив тільки один.
Коментарі