неділя, 03 вересня 2023 20:02

Спецтема: Війна Росії проти України

В Україні мобілізуватимуть обмежено придатних чоловіків: наказ Міноборони

В Україні мобілізуватимуть обмежено придатних чоловіків: наказ Міноборони
Міноборони України затвердило новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядкувало проходження служби обмежено придатними. Фото: Міноборони

Міноборони України затвердило новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядкувало проходження служби обмежено придатними.

Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (наказ Міноборони № 402) внесені наказом Міністерства оборони від 18 серпня 2023 року № 490 і набули чинності 25 серпня. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

При цьому того ж дня набули чинності й інші зміни, внесені наказом № 456, які передбачають спрощення вимог для служби в ДШВ та морській піхоті в особливий період.

Наказом № 490 повністю оновлено Розклад хвороб для оцінки придатності військовослужбовців, деталізовано порядок визначення місця служби для обмежено придатних, уточнено порядок прийняття постанови ВЛК про причинний зв'язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва) із проходженням військової служби та захистом Батьківщини, зокрема уточнено перелік документів, які необхідно подати на розгляд, також до Положення внесено багато інших змін.

Раніше у пункті 20.4 Розділу III Положення визначалось, що у воєнний час за статтями Розкладу хвороб, які передбачають варіанти – індивідуальну оцінку придатний або обмежено придатний до служби, ВЛК має приймати постанову "придатний до військової служби", за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Данілов прокоментував ситуацію з мобілізацією

Тепер слова та цифри "за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в" з Положення виключено, тобто за "спірними" статтями придатними визнаватимуть всіх:

– 2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
– 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
– 5-в – безсимптомне носійство ВІЛ;
– 12-в – повільно прогресуючі та непрогресуючі з незначними порушеннями функцій та рідкими загостреннями анемії, порушення згортання крові, пурпура, геморагічні стани, інші хвороби крові та кровотворних органів, деякі порушення із залученням імунного механізму.
– 13-в – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
– 14-в – легкі короткотривалі хворобливі прояви психічних розладів;
– 17-в – невротичні, пов'язані із стресом і соматоформні розлади при помірно виражених, короткотривалих проявах, з астенічним станом;
– 21-в – повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи з незначними порушеннями функцій;
– 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади, крім епілепсії, з незначними порушеннями функцій органів і систем.

Щодо обмежено придатних, то відтепер одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК має приймати постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю (ВОС).

У разі визнання військовослужбовця непридатним до служби за військовою спеціальністю, командир частини перед переміщенням військовослужбовця на іншу посаду може направити його на ВЛК для визначення придатності до служби за новою військовою спеціальністю.

При цьому видання зазначає, що хоча накази № 456 і № 490 вже набули чинності та оприлюднені на порталі Верховної Ради, у самому Положенні (наказ № 402) зміни на сайті ще не внесені.

Мобілізація, яку оголосили 24 лютого минулого року, триває.

Військові залучають до служби стільки громадян, скільки потрібно. Потреби в один момент набирати 300 тис. громадян до армії, нема. Про це сказав секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв'ю NV.

Кожні два місяці реалізується новий затверджений план щодо мобілізації, сказав Данілов.

Зараз ви читаєте новину «В Україні мобілізуватимуть обмежено придатних чоловіків: наказ Міноборони». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути